На 33 години Мартин Камбуров от Локомотив (Пд) продължи усърдно да гони четвърти приз за стрелец №1 на първенството. Нападателят заби головете за 2:0 над Нефтохимик на стадиона в парка “Лаута”, пише "Труд"

Ветеранът откри резултата в 35-ата минута, а в 64-ата гостите спряха да играят в защита в очакване на засада и Мартин заби. Камбуров води при стрелците с 12 гола, а Симеон Славчев (Литекс) и Маркиньос (Локомотив - Сф) са с по 11.

Рекордьор с 6 награди за голмайстор №1 е Петър Жеков (Берое и ЦСКА). Локомотив се върна на четвърто място, а Нефтохимик остана предпоследен и на осем точки от спасителната зона.

"Шейховете" ще се откажат от първенството, като въпросът е кога. Най-вероятно това ще стане през февруари.