Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 478

Малко чудо преди Коледа - Лудогорец не победи! (ВИДЕО)

Черно море спря победната серия на шампионите

Натанаел се контузи и на негово място се появява Густаво Кампаняро.

89′

Жълт картон за Коварж, който бави игра.

85′

МАРСЕЛИНЬО ГРЕДА!!! Натискът на Лудогорец обаче беше убийствен. Атаките пред вратата на Черно море се редуваха едно след друго. При поредицата от удари на Мисиджан, Кешеру и компания, най-опасен от тях се оказа този на Марселиньо, който разтресе горната греда над Коварж.

82′

Сисиньо също се появява в игра.

81′

Върджил Мисиджан също пробва късмета си, ала топката отново не намира очертанията на вратата.

80′

Още една смяна в лагера на Черно море.

79′

МАРСЕЛИНЬО!! Страхотен удар на българския национал по диагонала отдясно в наказателното поле, Коварж избива в корнер.

75′

Проблемите за Черно море се увеличиха 15 минути преди края, когато заради втори жълт картон бе изгонен опитният Даниел Георгиев. Въпреки бурните негодувания на гостите, решението на рефера Никола Попов беше категорично.

73′

Траян Траянов ще трябва да засили отбранителния вал на варненци.

69′

Жълт картон за Тодор Паланков, който в рамките на няколко минути извърши 3-4 нарушения.

68′

Георги Дерменджиев тръгва да печели срещата, пускайки в игра Лукас Саша.

64′

След удара в лицето, Иван Коконов е със счупен нос.

62′

СПОРНО ПОЛОЖЕНИЕ НА ЛУДОГОРЕЦ АРЕНА! Напрежението на терена ескалира в 62-ата минута, когато Натанаел изпусна нервите си и удари без топка Иван Коконов. Реферът на срещата обаче пожали бразилската звезда, показвайки му едва жълт картон. Решението на Никола Попов бе прието изключително зле от гостите.

Снимка 268155

61′

Официално предупреждение и за Даниел Георгиев, който задържа откъсващия се Мисиджан.

60′

Жълт картон за Лукас Саша, който влезе грубо в краката на съперник.

58′

Марселиньо опита пробив между 6 защитника на Черно море, но в крайна сметка всички приключи с безславното му падане в наказателното поле.

49′

ГООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!! 1:1!! КУЗМА!! Отговорът на Черно море обаче бе светкавичен и подобаващ. Центриране към Марек Кузма се отклони в тялото на Паломино и така коженото кълбо отиде в краката на Иван Коконов. Бившият играч на Ботев (Враца) опита нещо средно между удар и подаване, като този хибрид в крайна сметка бе засечен от Марек Кузма, който заши топката неспасяемо в горния ъгъл на Борян.

48′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!1:0!!КЕШЕРУ!! Второто полувреме започна по отличен начин за разградчани, които се възползваха максимално от първата сериозна грешка в отбраната на Черно море. Дълго подаване на Натанаел не бе изчистено от Станчев и така топката отиде до Кешеру, който въпреки натиска на Николов успя да я насочи в мрежата на Коварж.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

Две минути преди почивката изненадата на "Лудогорец Арена" можеше да бъде факт. Владислав Романов напредна с топка в крака, след което центрира в наказателното поле на съперника. Отбраната на "орлите" забрави за Ян Малик, който се оказа напълно непокрит. Чехът обаче имаше сериозни трудности със спиране на топката и така не успя да застраши шампионите.

38′

Официално предупреждение за капитана на гостите - Лукас Саша.

35′

Марек Кузма се пребори за една висока топка, но в крайна сметка ударът му премина на безопасно разстояние от лудогорската врата.

32′

От другата страна на терена Клаудиу Кешеру не спираше да тормози отбраната на Черно море. Натанаел получи пространство по фланга, след което центрира акуратно към румънския нападател. Той се вклини между Николов и Венков, след което съумя да отправи изстрел, макар и падайки. Ситуацията не затрудни Коварж, но доведе до разговор на висок тон между централните бранители на гостите.

27′

Защитата на Лудогорец демонстрира, че се огъва под напрежение в 27-ата минута. Неразбирателство между Борян и Георги Терзиев без малко да подари коженото кълбо на Кузма. В крайна сметка възможност се откри пред Иван Коконов, който обаче се забави прекалено много и опропасти добрата ситуация за гостите.

24′

Черно море демонстрира признаци на живот в 24-ата минута, когато Иван Коконов реши да сюрпризира всички с изстрел от далечно разстояние. Той свари леко неподготвен Милан Борян, но в крайна сметка не посети неговата мрежа.

21′

Марселиньо опита късмета си от пряк свободен удар, който обаче мина високо над стената и очертанията на вратата.

19′

Постепенно атаките на Лудогорец ставаха все по-заплашителни и в 19-ата минута само добрият рефлекс на Коварж спаси варненци от гол. След кратко меле пред наказателното поле, топката стигна до Джонатан Кафу, който ефектно я насочи към долния ляв ъгъл. Стражът на Черно море обаче бе на своето място и с една ръка успя да избие.

13′

Тъй като традиционният начин до този момент не даваше резултат, Лукас Саша реши да изненада съперника с акробатичен изстрел. Бразилецът пробва рефлекса на Коварж със странична ножица. В крайна сметка топката попадна в ръцете на желания от Спарта (Прага) играч.

11′

Титулярният страж на домакините Владислав Стоянов днес е извън групата на "орлите". Той обаче е на "Лудогорец Арена" и подкрепя своите колеги в последния им двубой за календарната година.

8′

КЕШЕРУ! Предвестник за по-интересни моменти беше първата опасна лудогорска атака в 8-ата минута. Кешеру елиминира само с едно технично докосване съпротивата на Пламен Николов. Последва изстрел от страна на румънеца, който премина покрай страничната греда на съперника.

4′

Спокойно начало на двубоя. Лудогорец владее повече топката, но до момента няма чисти голови положения пред Коварж. Голям проблем за чешкия вратар ще бъде греещото точно срещу него слънце.

2′

Тържествени мигове преди началото на двубоя. Главният арбитър на срещата - Никола Попов получи плакет по случай своя мач №100 във футболния елит. Букет цветя има и за делегата на БФС Румен Вичков, който за последен път ще изпълни своя професионален дълг, тъй като излиза в заслужена пенсия.

1′

11. Педро Жулиао Азеведо Жуниор - Кишада 15. Траян Траянов

Отборите на Лудогорец и Черно море се изправят един срещу друг в най-интересния двубой от днешната програма в Първа лига. Определено годината е успешна и за двата тима, които ще направят всичко по силите си, за да я приключат с победа.

Безспорен фаворит очаквано са "орлите", които към днешна дата има шест точки аванс на върха. Шампионите са във великолепна форма и могат да изравнят рекорда за най-много поредни победи в елита - 14. Постижението принадлежи на Левски от края на 2004 и началото на 2005 година.

Лудогорец подгони рекорд на ЦСКА

"Орлите" се намират в страхотна форма

Георги Дерменджиев ще трябва да се оправя без наказания Козмин Моци. Въпреки първоначалните твърдения, Данчо Минев е готов за игра и стартира на обичайната си позиция. Твърде вероятно е днешната среща да се окаже и последна за Джонатан Кафу, който най-вероятно ще бъде продаден за огромна сума през зимата. Днес той ще действа в предни позиции заедно с колегите си Марселиньо, Кафу и Мисиджан.

На вратата днес ще бъде Милан Борян, като Владо Стоянов е пуснат в предсрочна ваканция. На резервната скамейка пък има доста момчета от дублиращия тим като Преслав Петров, Славо Шоколаров, Симеонов и др.

Черно море традиционно се представя доста силно при гостуванията си в Разград. Старшият Георги Иванов опита да свали напрежението от своите, след като заяви, че "моряците" няма какво да губят срещу изявен фаворит като Лудогорец.

Вратарят на Морето пред трансфер в Спарта (Прага)

В неговия договор има клауза, която му позволява да напусне през зимата

Точка срещу 1/16-финалиста в Лига Европа обаче ще си бъде истински подвиг с оглед липсата на четирима основни футболисти. Наказани са халфовете Георги Илиев и Александър Цветков, докато контузии пък лекуват чуждестранните звезди - Уго Секо и Бакари.

Главен арбитър на срещата е Никола Попов от София, който ще запише юбилеен мач № 100 в елита. Негови помощници ще са Георги Тодоров и Станимир Илков. Събитията зад двете врати ще наблюдават Станислав Тодоров и Димитър Желязков. Делегат на БФС е Румен Вичков. Работата на реферите ще следи Ичко Лозев.

Красен Кралев: Черно море посреща ЦСКА на "Тича"