Отборът на Черно море поднесе голямата изненада в този кръг, след като се добра до равенство при гостуването си на шампиона Лудогорец. Селекцията на Георги Иванов демонстрира сериозна тактическа дисциплина, която им спомогна за крайното 1:1. Постижението за хората на Гонзо е още по-сладко, тъй като "моряците" трябваше да се оправят с човек по-малко цели 15 минути.

Изненадата в Разград (Развой на срещата по минути)

Черно море изненада Лудогорец

Всичко по-интересно в този мач се случи през второто полувреме. В рамките на две минути, отборите си размениха по един гол чрез Кешеру и Кузма. До края Лудогорец наложи тотален натиск, но с пропуски се отличиха Мисиджан, Марселиньо и Кешеру. Няма как да отречем и чудесните изяви на варненския страж - Коварж.

Равенството днес връща поне малко интригата в Първа лига. При положение, че Левски победи малко по-късно днес, Лудогорец ще има преднина само от 4 точки на върха, но и мач по-малко. Черно море пък се изравни по точки с третия ЦСКА-София, но има по-лоши показатели в директния сблъсък между двата тима.

Снимка 268153

Началото на двубоя бе съпроводено с тържествена церемония. Главният арбитър на срещата - Никола Попов получи плакет по случай своя мач №100 във футболния елит. Букет цветя имаше и за делегата на БФС Румен Вичков, който за последен път щеше да изпълни своя професионален дълг, тъй като излизаше в заслужена пенсия.

Предвестник за по-интересни моменти беше първата опасна лудогорска атака в 8-ата минута. Кешеру елиминира само с едно технично докосване съпротивата на Пламен Николов. Последва изстрел от страна на румънеца, който премина покрай страничната греда на съперника. Тъй като традиционният начин до този момент не даваше резултат, Лукас Саша реши да изненада съперника с акробатичен изстрел. Бразилецът пробва рефлекса на Коварж със странична ножица. В крайна сметка топката попадна в ръцете на желания от Спарта (Прага) играч.

Снимка 268157

Постепенно атаките на Лудогорец ставаха все по-заплашителни и в 19-ата минута само добрият рефлекс на Коварж спаси варненци от гол. След кратко меле пред наказателното поле, топката стигна до Джонатан Кафу, който ефектно я насочи към долния ляв ъгъл. Стражът на Черно море обаче бе на своето място и с една ръка успя да избие.

Черно море демонстрира признаци на живот в 24-ата минута, когато Иван Коконов реши да сюрпризира всички с изстрел от далечно разстояние. Той свари леко неподготвен Милан Борян, но в крайна сметка не посети неговата мрежа. Защитата на Лудогорец демонстрира, че се огъва под напрежение в 27-ата минута. Неразбирателство между Борян и Георги Терзиев без малко да подари коженото кълбо на Кузма. В крайна сметка възможност се откри пред Иван Коконов, който обаче се забави прекалено много и опропасти добрата ситуация за гостите.

Снимка 268155

От другата страна на терена Клаудиу Кешеру не спираше да тормози отбраната на Черно море. Натанаел получи пространство по фланга, след което центрира акуратно към румънския нападател. Той се вклини между Николов и Венков, след което съумя да отправи изстрел, макар и падайки. Ситуацията не затрудни Коварж, но доведе до разговор на висок тон между централните бранители на гостите.

Две минути преди почивката изненадата на "Лудогорец Арена" можеше да бъде факт. Владислав Романов напредна с топка в крака, след което центрира в наказателното поле на съперника. Отбраната на "орлите" забрави за Ян Малик, който се оказа напълно непокрит. Чехът обаче имаше сериозни трудности със спиране на топката и така не успя да застраши шампион .

Снимка 268159

Второто полувреме започна по отличен начин за разградчани, които се възползваха максимално от първата сериозна грешка в отбраната на Черно море. Дълго подаване на Натанаел не бе изчистено от Станчев и така топката отиде до Кешеру, който въпреки натиска на Николов успя да я насочи в мрежата на Коварж.ите.

Отговорът на Черно море обаче бе светкавичен и подобаващ. Центриране към Марек Кузма се отклони в тялото на Паломино и така коженото кълбо отиде в краката на Иван Коконов. Бившият играч на Ботев (Враца) опита нещо средно между удар и подаване, като този хибрид в крайна сметка бе засечен от Марек Кузма, който заши топката неспасяемо в горния ъгъл на Борян.

Снимка 268154

Напрежението на терена ескалира в 62-ата минута, когато Натанаел изпусна нервите си и удари без топка Иван Коконов. Реферът на срещата обаче пожали бразилската звезда, показвайки му едва жълт картон. Решението на Никола Попов бе прието изключително зле от гостите.

Проблемите за Черно море се увеличиха 15 минути преди края, когато заради втори жълт картон бе изгонен опитният Даниел Георгиев. Въпреки бурните негодувания на гостите, решението на рефера Никола Попов беше категорично.

До края пред вратата на гостите бе изключително интересно. Звездите на Лудогорец атакуваха с всички сили, но топката така и не искаше да посети за втори път мрежата на перфектния Коварж. С пропуски се изредиха Мисиджан, Кишада, Кешеру, Кафу и др, а поантата на всичко бе ударът на Марселиньо , който разтресе горната греда.

Снимка 268158

Лудогорец ще започне новата 2017-а година с изиграване на отложения си мач с Монтана. След това на "орлите" предстои гостуване на Славия в редовния 20-и кръг. Черно море пък приема директния си конкурент за третото място - ЦСКА-София. По първоначални данни срещата трябва да се проведе на стадион "Тича" във Варна.