Литекс също не се смили над опечалените след смъртта на Александър Тасев футболисти на Локо (Пд), като ги победи с 5:1 пред почти празните трибуни в Ловеч.

В миналия кръг "смърфовете" паднаха 1:6 от Левски, а днес Бибишков на 2 пъти, Манолев, Златинов и Бето не им позволиха да измъкнат нещо от това гостуване. Още в 3-ата минута след центриране на Златинов отдясно Манолев с глава откри за Литекс.

Пет минути по-късно след пробив на Венков по лявото крило и центриране Бето отклони топката към връхлитащия Бибишков, който покачи на 2:0. Таранът направи резултата класически в 19-ата минута, когато бе изведен зад гърба на отбраната на гостите от Бето.

В 33-ата минута Въндев намали с удар от границата на наказателното поле. В 42-ата Петър Златинов проби, финтира двама бранители на гостите и със силен удар направи 4:1.

След почивката домакините продължиха да имат превъзходство и в 60-ата минута Бето увеличи на 5:1. Бразилецът сам изработи гола, като се пребори за топката на границата на наказателното поле, навлезе в пеналта, преодоля Колев и записа името си сред голмайсторите. "Оранжевите" изпуснаха още 2-3 добри възможности, но явно до края мислиха изцяло за финала за купата с Левски.