Отборът на ЦСКА-София  вече диша малко по-спокойно. Селекцията на Едуард Йорданеску се завърна на победния път, след като отвя коравия тим на Берое с 4:0. „Червените” изиграха силен мач, чрез който поднесоха своето извинение за кошмарното отпадане от  Купата на България през седмицата.

ЦСКА-София - Берое 4:0 (Развой на срещата по минути)

"Червените" отново безкомпромисни у дома

С основен принос за триумфа бяха чуждестранните „армейски” звезди – Давид Шимао, Густаво Кулма , Диого Виана и Руй Педро. Първият от изброените откри резултата след доста спорна дузпа в 4-ата минута. Малко по-късно Кулма удвои, а класиката бе оформена след леко късметлийски гол на Виана в началото на втората част. Точка на головата фиеста сложи Педро, реализирал за сефте в Първа лига.

Петата „червена” победа остави ЦСКА-София на четвъртото място в таблицата с 16 точки.  Берое пък се смъкна до шестото място с 13 пункта. Поражението може и да доведе до рокади в старозагорския тим, тъй като местната футболна общественост не е особено доволна от работата на Александър Димитров.

Снимка 254874

Наглед спокойните начални минути на срещата бяха заменени от една много спорна ситуация в 4-ата минута. Илия Миланов скочи за една висока топка заедно със звездата на ЦСКА-София - Диого Виана. При въздушното им единоборство португалецът бе ударен с лакът в наказателното поле и това се оказа достатъчно за рефера Ставров да отсъди дузпа. С отговорната задача се нагърби Давид Шимао, който прати Макенджиев в обрания ъгъл и така дари своя тим с ранна преднина.

Снимка 254872

Ситуацията дълго време бе оспорвана от беройци, като от това си изпати и техният капитан Иво Иванов, който получи жълт картон.

Берое прие мъжки "червеното" предизвикателство и още в ответната атака имаше страхотния шанс да изравни. Отбраната на техния съперника остави непокрит Радослав Кирилов, който обаче не демонстрира достатъчно голяма класа и пласира коженото кълбо право в тялото на плонжиралия Китанов.

Устремът на домакините продължи и само 180 секунди по-късно, "червените" вече имаха комфортна преднина от две попадения. Арсенио Нунеш получи топката на крилото, след което пусна към нападателя Кулма. Колумбиецът пое топката с гръб към вратата, последва елегантно обръщане и кинжален изстрел в долния десен ъгъл на сюрпризирания Макенджиев.

Постепенно двата тима намалиха оборотите. Берое започна да търси своите шансове чрез статични положения. При едно от тях Милисавлевич центрира от корнер, но при създалото се меле не се намери играч на "зелените", който да отправи голов изстрел. Старозагорци обаче изпитваха сериозни проблеми с изнасянето на топката.  С изявите си сериозни длъжници се оказваха Кохей Като и новото попълнение Карлос  Охене.

Снимка 254875

До почивката ЦСКА-София почти не влагаше никаква острота в своите атаки. Момчетата на Йорданеску предпочитаха да комбинират спокойно, видимо доволни от комфортната си преднина.

Нервите бяха за наставника на гостите Сашо Димитров, който получи последно предупреждение за изгонване заради гневните си изблици по адрес на съдията Станислав Ставров.

На почивката треньорът на гостите направи една рокада в своя тим, пускайки в игра нападателя Давид Манга. Мястото си отстъпи националът Атанас Зехиров.

Подновяването на играта донесе нова порция радост по трибуните на "Българска армия". Станислав Манолев напредна сериозно с топка в крака, след което подаде към Диого Виана. Португалецът, падайки отправи анемичен изстрел, който за негово щастие се отклони в тялото на Иво Иванов и фатално влетя в мрежата на безпомощния старозагорски вратар.

Снимка 254873

Берое напомни за себе си в 65-ата минута, когато силен пробив по крилото на Манга завърши с прострелен пас в наказателното поле на ЦСКА-София. На мястото си обаче беше Александър Дюлгеров, който с акуратна намеса изчисти коженото кълбо.

Четвъртото попадение в мрежата на Берое бе на косъм в 71-ата минута. Станислав Манолев отправи нещо средно между удар и остро подаване. На отлична позиция се озова Густаво Кулма, който закъсня със секунда и не успя да чукне топката в заралийската врата.

Трагичните изяви в отбраната на Берое не спираха. Поредната такава костваше и заслужен четвърти гол в тяхната врата. Давид Шимао демонстрира изключителен поглед , пускайки пас към Руй Педро измежду двамата централни бранители на съперника. Останал сам срещу Макенджиев на португалеца не му остана нищо друго освен да вкара за 4:0.

Снимка 254877

До края Берое опита всичко по силите си, за да стигне поне до почетен гол, но с непростими пропуски „блеснаха” Манга и Милисавлевич.

В следващия кръг на ЦСКА-София предстои ново тежко изпитание. „Армейците” ще трябва да борят страха си от гостувания срещу възродения Ботев (Пд). На Берое също няма да бъде никак лесно, тъй като в Стара Загора идва коравият тим на Черно море.