Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 3012

КРАЙ НА МАЧА!

Глътка свеж въздух за Йорданеску и ЦСКА-София след разгром над Берое

Чужденците се разиграха и върнаха спокойствието на „Армията”

81′

ГОООЛ ЗА ЦСКА-СОФИЯ!!4:0!!РУЙ ПЕДРО! Трагичните изяви в отбраната на Берое не спираха. Поредната такава костваше и заслужен четвърти гол в тяхната врата. Давид Шимао демонстрира изключителен поглед , пускайки пас към Руй Педро измежду двамата централни бранители на съперника. Останал сам срещу Макенджиев на португалеца не му остана нищо друго освен да вкара за 4:0.

80′

Милисавлевич се пребори за една топка в наказателното поле на ЦСКА-София, след което отправи изстрел в ръцете на Китанов.

75′

Последна смяна в лагера на ЦСКА-София

71′

КУЛМА! Четвъртото попадение в мрежата на Берое бе на косъм в 71-ата минута. Станислав Манолев отправи нещо средно между удар и остро подаване. На отлична позиция се озова Густаво Кулма, който закъсня със секунда и не успя да чукне топката в заралийската врата.

70′

Диого Виана напуска терена под аплодисментите на "червената" публика.

66′

Жълт картон за Густаво Кулма заради реплика.

65′

Берое напомни за себе си в 65-ата минута, когато силен пробив по крилото на Манга завърши с прострелен пас в наказателното поле на ЦСКА-София. На мястото си обаче беше Александър Дюлгеров, който с акуратна намеса изчисти коженото кълбо.

64′

Изстрел от далечна дистанция на Диого Виана, който обаче попадна право в обсега на Благой Макенджиев.

62′

Тактическа смяна в лагера на ЦСКА-София. В игра се появява бившият опорен халф на Литекс - Петрус Бумал.

60′

Георги Божилов се появява в игра за Берое.

49′

ГОООЛ ЗА ЦСКА-СОФИЯ!!3:0!!! Подновяването на играта донесе нова порция радост по трибуните на "Българска армия". Станислав Манолев напредна сериозно с топка в крака, след което подаде към Диого Виана. Португалецът, падайки отправи анемичен изстрел, който за негово щастие се отклони в тялото на Иво Иванов и фатално влетя в мрежата на безпомощния старозагорски вратар.

48′

Картон за Венцислав Василев, който препъна отзад Арсенио Нунеш.

46′

На почивката треньорът на гостите направи една рокада в своя тим, пускайки в игра нападателя Давид Манга. Мястото си отстъпи националът Атанас Зехиров.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Старши-треньорът на гостите Александър Димитров има сериозни претенции към съдийството на Станислав Ставров. Младият специалист получи последно предупреждение преди да бъде изгонен от резервната скамейка.

42′

ЦСКА-София рядко достига до голово положение пред Макенджиев. "Червените" владеят топката през по-голяма част от игровото време, но всичко по-интересно за тях приключва някъде пред наказателното поле на съперника.

34′

Жълт картон за Диого Виана, който задържа непозволено Александър Василев.

32′
Националният селекционер Ивайло Петев също е заел своето място на стадион "Българска армия". Припомняме, че утре специалистът ще обяви избраниците си от Първа лига за предстоящите световни квалификации срещу Франция и Швеция.

30′

Опит за директен удар на Антон Недялков, който не затруднява по никакъв начин Благой Макенджиев.

26′
Павел Головодов е на стадион "Българска армия". Сигурен знак, че скоро отново ще бъде върнат в "червения" тим

20′

Берое изпитва изключителни трудности при изнасянето на топката. С изявите си до момента сериозни длъжници са Кохей Като и новото попълнение Карлос Охене.

17′

Постепенно двата тима намалиха оборотите. Берое започна да търси своите шансове чрез статични положения. При едно от тях Милисавлевич центрира от корнер, но при създалото се меле не се намери играч на "зелените", който да отправи голов изстрел.

8′

ГООООЛ ЗА ЦСКА-СОФИЯ!!2:0!!КУЛМА!!Устремът на домакините продължи и само 180 секунди по-късно, "червените" вече имаха комфортна преднина от две попадения. Арсенио Нунеш получи топката на крилото, след което пусна към нападателя Кулма. Колумбиецът пое топката с гръб към вратата, последва елегантно обръщане и кинжален изстрел в долния десен ъгъл на сюрпризирания Макенджиев.

7′

РАДИ КИРИЛОВ! Берое прие мъжки "червеното" предизвикателство и още в ответната атака имаше страхотния шанс да изравни. Отбраната на техния съперника остави непокрит Радослав Кирилов, който обаче не демонстрира достатъчно голяма класа и пласира коженото кълбо право в тялото на плонжиралия Китанов.

5′

Жълт картон за Иво Иванов, който дълго оспорваше решението на главния съдия.

5′

Официално предупреждение и за направилия дузпата - Илия Миланов.

4′

ГООООЛ ЗА ЦСКА-СОФИЯ!!!!1:0!!ДАВИД ШИМАО-ДУЗПА!! Наглед спокойните начални минути на срещата бяха заменени от една много спорна ситуация в 4-ата минута. Илия Миланов скочи за една висока топка заедно със звездата на ЦСКА-София - Диого Виана. При въздушното им единоборство португалецът бе ударен с лакът в наказателното поле и това се оказа достатъчно за рефера Ставров да отсъди дузпа. С отговорната задача се нагърби Давид Шимао, който прати Макенджиев в обрания ъгъл и така дари своя тим с ранна преднина.

3′

ДУЗПА ЗА ЦСКА!

1′

18. Александър Веселинов Георгиев 77. Давид Хенри Жоел Манга Лембе

Отборите на ЦСКА-София и Берое се изправят един срещу друг в голямото дерби на кръга в Първа лига. За никого не е тайна, че напрежението в лагера на двата тима е огромно, а това предвещава и жестока борба за трите точки.

„Червените” все още ближат рани след сензационното си отпадане от Локомотив (София) за Купата на България. Това доведе и до сериозни дилеми относно бъдещето на треньора Едуард Йорданеску. Румънецът не спира да обещава, че скоро „армейците” ще демонстрират истинската си лице, но към днешна дата резултати няма. Скандалите в тима продължиха и с отстраняването на капитана Борис Галчев, който въпреки извиненията си, и тази вечер не попадна сред 18-те за битката със заралии.

ЦСКА-София и Берое имат еднакъв точков актив до момента, но старозагорци са с мач по-малко. Те са отборът и с най-малко допуснати голове от началото на сезона (2). Сили за крайния успех на домакините пък дава и 100-процентовата им успеваемост на „Българска армия”.

Ситуацията в Берое също е комплицирана. Феновете са недоволни от продукцията на „зелено-белите”, давайки последен шанс на младия специалист Александър Димитров. Заралии претърпяха крушение и за Купата, където бяха елиминирани безславно от столичния септември. Гостите ще трябва да се оправят без своя лидер Веселин Пенев, който страда от контузия.  Мястото му ще бъде заето от национала на България – Атанас Зехиров.

Главен арбитър на срещата е Станислав Ставров, с помощници Иво Колев и Илиян Капарашев. Събитията зад двете врати ще наблюдават асистентите Тихомир Алексов и Радослав Гидженов. Делегат на БФС е Александър Радовски, а работата на реферите ще наблюдава Йордан Йорданов.