Литекс успя да се наложи над Монтана в мач от 10-ия кръг на „А" група. Ловчанлии победиха като гости с 3:1.

В абсолютен герой за „оранжевите" се превърна Георги Миланов, който вкара и трите гола за тима си. Той и съотборниците владееха инициативата на терена през по-голямата част от мача. Домакините от своя страна имаха краткотраен възход, и успяха да изравнят за 1:1.

Първото попадение в двубоя падна в 15-ата минута. Георги Миланов изпълни хитро пряк свободния удар, прокарвайки топката покрай стената и откри резултата. Пет минути преди края на първата част домакините успяха да изравнят след груба грешка в защитата на Литекс. Башов се пребори с Божиков и му отне топката пред пеналта, след което отбеляза за 1:1.

През втората част гостите излязоха амбицирани за победа. В 59-ата минута, Литекс поведе с 2:1 след гол от дузпа на Г. Миланов. Халфът изпълни хладнокръвно наказателния удар, отсъден за фаул на вратаря Сендо срещу Иса.

Пет минути по-късно, националът вкара още един гол. Миланов  изпълни виртуозно пряк свободен удар от 30 м, като не даде никакъв шанс за реакция на Сендо за 3:1.

След този мач, Литекс остава на 5-ата позиция във временното класиране на „А" група. Монтана пък са 10-ти.