Отборите на Берое и Славия не се победиха в ранния мач от неделната програма в Първа лига. Резултатът 1:1 сякаш е логичен на фона на показаното от двете селекции. След скучна първа част, статуквото бе разрушено в 55-ата минута, когато след грешка на Георги Петков, Венци Василев реализира с лекота.

Берое - Славия 1:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят между двата тима бе под юбилейния №100

Славия все пак демонстрира несломим характер и 13 минути преди края далечен изстрел на Иван Минчев се превърна в мисия невъзможна за стража на домакините. Победата можеше да приляга, на който и да е от двата тима, ала с непростими пропуски се отчетоха Сердеров и Божилов.

Ремито остави Берое на цели 4 точки от първата шестица, докато "белите" продължават да си живуркат в дъното на таблицата.

Снимка 264995

Източник: Официален сайт на Берое

Първата част започна с тактическа изненада от страна на Владимир Иванов. Фугата бе сложил като десен бек типичния дефанзивен халф - Емил Мартинов. Усетили несигурността в представянето на крайния бранител, беройци сътвориха своята първа опасна атака в 14-ата минута. Мапуку преодоля с лекота юношата на Славия, след което навлезе опасно в наказателното поле. Африканецът пусна пас успоредно на голлинията, който предизвика сериозно напрежение в полето на столичани. Опит за добавка пробва Боби Цонев, който обаче вместо топката, изрита съперников футболист.

Домакините поискаха дузпа след точно 30 минути футбол. Жуниор Мапуку бе изведен зад отбраната на Славия, а миг по-късно бе съборен от гонещия го Андреа Христов в наказателното поле. Реферът Никола Попов обаче запази мълчание и остави играта да продължи.

Снимка 264993

Атанас Зехиров опита нещо по-различно в 35-ата минута, опитвайки се да изненада Гошо Петков от далечно разстояние. За негова зала участ, коженото кълбо мина малко над горната греда на славистите.

За цяло полувреме пък Славия имаше два пробива към вратата, които бяха плод на добрата техника на Борислав Балджийски и Николай Димитров.

На почивката Ферарио Спасов бе твърдо решен да потърси промяна в представянето на своя тим, пускайки в игра Георги Божилов и Александър Василев. Терена напуснаха безкрайно неубедителните Манга и Цонев.

Скуката в този двубой за малко бе разрушена в 55-ата минута. Втората част започна по отличен начин за домакините, които съумяха да поведат в резултата. Капитанът Веско Пенев центрира от фаул, ветеранът Гошо Петков не прецени своето излизане и топката му беше открадната под носа от Венци Василев, който на празна врата не сгреши за 1:0!

Отбраната на Славия явно изнемогваше при статичните положения за Берое. Подобен на инкасирания гол можеше да бъде отбелязан в 66-ата минута, когато само няколко сантиметра лишиха Мапуку от това да засече топката с глава.

Снимка 264992

Славия имаше прекрасната възможност да се върна в мача, но тя бе пропиляна от резервата Сердеров. Божидар Васев отново заходи по фланга, след което подаде към намиращия се непосредствено пред вратата руснак. Сердер обаче направи недопустимото - спъна е в коженото кълбо и така нито отправи удар, нито подаде на колега.

Берое можеше да реши всичко в този двубой малко след това. Георги Петков обаче изкупи вината си за допуснатия гол след брилянтно спасяване на изстрел с глава от страна на Божилов.

Силните минути на "белите" все пак дадоха резултат и в 77-ата минута паритетът бе възстановен. Резервата Иван Минчев отправи един наглед авантюристичен изстрел от около 30 метра, който сякаш щеше да попадне точно в обсега на Макенджиев. Фортуна обаче изигра подъл номер на заралии, тъй като топката се отклони в главата на Василев и влетя неспасяемо в старозагорската врата.

В следващия кръг Славия ще търси успех срещу намиращия се в криза тим на Ботев (Пд). На Берое пък предстои градско дерби с новаците от Верея.