90′
Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 469
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Феро и Берое забравиха какво е победа, хитрата Славия си тръгна с точка от Стара Загора (ВИДЕО)

Скучно начало на неделните мачове в Първа лига

89′

Жълт картон за капитана на домакините - Веселин Пенев, който игра доста грубо срещу Иван Минчев.

78′

Последна промяна в състава на Берое.

78′

Жълт картон за Иван Минчев, който в радостта си изрита флагчето, обозначаващо ъглов удар.

77′

ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ!!1:1!! ИВАН МИНЧЕВ! Силните минути на "белите" все пак дадоха резултат и в 77-ата минута паритетът бе възстановен. Резервата Иван Минчев отправи един наглед авантюристичен изстрел от около 30 метра, който сякаш щеше да попадне точно в обсега на Макенджиев. Фортуна обаче изигра подъл номер на заралии, тъй като топката се отклони в главата на Василев и влетя неспасяемо в старозагорската врата.

76′

Берое можеше да реши всичко в този двубой малко след това. Георги Петков обаче изкупи вината си за допуснатия гол след брилянтно спасяване на изстрел с глава от страна на Божилов.

75′

СЕРДЕРОВ! Славия имаше прекрасната възможност да се върна в мача, но тя бе пропиляна от резервата Сердеров. Божидар Васев отново заходи по фланга, след което подаде към намиращия се непосредствено пред вратата руснак. Сердер обаче направи недопустимото - спъна е в коженото кълбо и така нито отправи удар, нито подаде на колега.

73′

Божидар Васев с грубо влизане в краката на Василев.

70′

Борислав Балджийски отстъпва мястото си на Иван Минчев.

67′

В игра за Славия се появява водещият реализатор на "белите" - Сердер Сердеров.

66′

Отбраната на Славия явно изнемогваше при статичните положения за Берое. Подобен на инкасирания гол можеше да бъде отбелязан в 66-ата минута, когато само няколко сантиметра лишиха Мапуку от това да засече топката с глава.

57′

Незабавна промяна в лагера на Славия. В игра влиза - Георги Йомов.

56′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ!! 1:0!! ВЕНЦИ ВАСИЛЕВ!! Скуката в този двубой за малко бе разрушена в 55-ата минута. Втората част започна по отличен начин за домакините, които съумяха да поведат в резултата. Капитанът Веско Пенев центрира от фаул, ветеранът Гошо Петков не прецени своето излизане и топката му беше открадната под носа от Венци Василев, който на празна врата не сгреши за 1:0!

55′

Официално предупреждение за Янис Карабельов, който спря нахлуващия на скорост - Александър Василев.

47′

Борислав Цонев пък отстъпва мястото си на Александър Василев.

46′

На почивката Ферарио Спасов предприема две рокади в своя състав. Първата от тях е свързвана с включването на Георги Божилов. Терена напуска Давид Манга.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

35′

Атанас Зехиров опита нещо по-различно в 35-ата минута, опитвайки се да изненада Гошо Петков от далечно разстояние. За негова зала участ, коженото кълбо мина малко над горната греда на славистите.

31′

Домакините поискаха дузпа след точно 30 минути футбол. Жуниор Мапуку бе изведен зад отбраната на Славия, а миг по-късно бе съборен от гонещия го Андреа Христов в наказателното поле. Реферът Никола Попов запази мълчание и остави играта да продължи.

22′

Макенджиев се забави с отиграването на една топка, Калоян Кръстев го пресира и беше близо до това да отнеме пред вратата, но не успя да създаде опасност.

14′

Усетили несигурността в представянето на крайния бранител - Емил Мартинов, беройци сътвориха своята първа опасна атака в 14-ата минута. Мапуку преодоля с лекота юношата на Славия, след което навлезе опасно в наказателното поле. Африканецът пусна пас успоредно на голлинията, който предизвика сериозно напрежение в полето на столичани. Опит за добавка опита Боби Цонев, който обаче вместо топката, изрита съперников футболист.

9′

Жълт картон за Влади Семерджиев заради игра с ръка.

7′

Хубав пробив на Борислав Балджийски, който завърши с прострелно подаване в наказателното поле на Берое. То обаче не намери младия нападател на "белите" - Калоян Кръстев. Спокойни минути в Стара Загора без някакви сериозни опасности пред двете врати.

2′

Голямата изненада в тактическата постройка на Славия е свързана с позицията на опорния халф - Емил Мартинов, който днес ще играе на непривичната за него роля като десен бек.

2′

Славия няма попадение в последните си три срещи. Поради този факт на резервната скамейка остава някогашният талант на Левски - Валери Домовчийски.

1′

91. Ерик Почански 73. Иван Минчев

Отборите на Берое и Славия се изправят един срещу друг в ранния мач от неделната програма на Първа лига. Сблъсъкът има юбилеен характер, тъй като селекциите ще изиграят мач №100 помежду си. Тяхното съперничество датира от вече далечната 1954 година.

Гореспоменатите отбори загубиха последните си срещи, което ще ги амбицира допълнително за трите точки днес. Славия имаше малшанса да си вкара автогол срещу ЦСКА-София, който до голяма степен реши и столичното дерби с "червените". 12-то място със сигурност не приляга на Венци Стефанов и компания, които имат 4 поражения в последните си 5 двубоя.

Само в ТОПСПОРТ: Фулъм не се е отказал от Велков

Трансферът все още е на дневен ред

Владимир Иванов е изправен пред трудната задача да спечели 9 точки в следващите 5 кръга, които ще му гарантират и постоянен договор с най-стария столичен клуб. Фугата е доста разочарован от някои свои футболисти, като това най-вече важи за Валери Домовчийски. В игра днес се завръща Стефан Велков, който след дълго лечение на контузия отново ще заеме мястото си в центъра на отбраната.

Домакините от Берое на два пъти ядоха бой от Лудогорец, което със сигурност е понижило настроението в заралийската съблекалня. Наказан за днешната среща е капитанът Иво Иванов, като на негово място ще видим Илия Миланов. Жуниор Мапуку, който по традиция играе по-добре в домакинските мачове на беройци, заема мястото си в атака. Той ще бъде активно подпомаган от национала Ради Кирилов, който през седмицата засвидетелства своята огромна подкрепа и уважение към старши-треньора - Ферарио Спасов.

Голямата звезда на Берое: Дано Феро ни вкара в правилния път

"Горд съм, че дебютирах за националния отбор на България"

Главен арбитър на срещата е Никола Попов от София, с помощници Георги Тодоров и Пламен Хинков . Събитията зад двете врати ще наблюдават Радослав Гидженов и Петър Доровски. Делегат на БФС е Марин Раковски, а работата на реферите ще следи Кирил Лозанов.