Въпреки скандала, разразил се минути преди началото на срещата, Локомотив (Пловдив) успя да запише първа победа за сезона. "Смърфовете" надвиха Етър с 2:1 с голове на Веселин Мирчев и Дани Кики. Цветомир Тодоров пък се разписа за домакините.

Причината за проблемите е, че Мартин Камбуров напусна стадиона минути преди да бъде свирен първият съдийски сигнал, а според информация на "Plovdiv Derby" това се е случило заради финансовите проблеми в клуба.

Скандал в Локо (Пд)! Времето на Камбуров на "Лаута" изтече!

Христо Крушарски: Щом иска да си ходи, няма да го спирам!

ТОПСПОРТ проследи на живо случващото се на Градския стадион в Ловеч:

Откриване на сезона в Първа лига: Етър - Локомотив (Развой на срещата по минути)

Двубоят между тях открива сезона в Първа лига

Двата отбора стартираха срещата с минута мълчание в почит на легендата на футбола - Аян Садъков, който почина наскоро.

Етър започна плахо завръщането си в Първа професионална лига. Футболистите на Станислав Генчев не записаха нито едно чисто голово положение през първата част на срещата, въпреки че през първите минути успяха да поизплашат Локомотив с наситената си централна линия. Схема 3-5-2 посрещна "смърфовете" в северния град. Единствената опасна атака, която само влезе в статистиката, бе в 13-ата минута, когато Стефан Неделчев нахлу на скорост в наказателното поле на Локо, но след удара му, топката мина встрани от вратата.

Най-креативният играч на терена бе капитанът на пловдивчани - Дани Кики. Той реализираше атака след атака. В 23-ата минута силният му удар прати топката право в ръцете на вратаря на Етър. Само 4 минути по-късно, халфът демонстрира прекрасен поглед върху играта, след като видя добре позиционирания на стрелкова позиция Веселин Марчев, но пасът бе прекалено силен и топката отново попадна в ръцете на стража.

Тоталното надмощие на Локо даде резултат в 31-ата минута. Веселин Марчев откри резултата, след като бе изпуснат от Минев и остана сам срещу вратаря. Не се поколеба футболистът на "смърфовете" да изпрати топката в мрежата и да даде ранен аванс на своя отбор.

В добавеното време Дани Кики удвои преднината на "смърфовете", след прецизен голов удар. Той наказа Етър с далечен изстрел, след който топката попадна в долния ляв ъгъл на вратата и не остави никакви шансове на Акалски.

През второто полувреме футболистите на Етър най-накрая се поотпуснаха и започнаха да играят със самочувствие. Една от причините бе влизането в игра на Джихат Кямил, който вдигна темпото на игра в Ловеч. Именно той в 57-ата минута поведе атака на домакините, но Петков, към който бе насочен пасът, бе в положение на засада.

В 69-ата минута Етър записа най-чистото си голово положение в мача. Чудесна комбина направиха влезлите като резерви Кямил, Петков и Тодоров, която завърши с удар на последния непосредствено пред вратата на Локо, но стражът улови.

Събуждането на болярите си пролича в 83-ата минута, когато Цветомир Тодоров върна Етър в мача, след като технично завъртя силен 20-метров шут, който прати топката над стената, а вратарят на Локо не помръдна.

Доброто представяне от футболистите на Станислав Генчев през втората част обаче не бе достатъчно и Етър стартира сезона с първа загуба като домакин.