Фалстарт за Септември (София) при завръщането си в Първа лига, след 19-годишно отсъствие. "Синьо-червените" отстъпиха пред Дунав (Русе) с 0:2. Головете бяха дело на Васил Шопов още в 4-ата минута и на Карагарен в 53-ата.

ТОПСПОРТ проследи случващото се в столицата ни на живо:

Септември - Дунав, домакините останаха с 10 човека

Ще ознаменуват ли столичани с победа завръщането си в Първа лига?

Празни трибуни посрещнаха на "Васил Левски" двата отбора. Тъжна гледка за мач от елита на родния ни футбол.

Дунав успя да шокира новака в Първа лига с ранен гол. Още в 4-ата минута комбинация между Диян Димов и Васил Шопов завърши с прецизен удар на последния, след който топката влетя в мрежата на Валентин Галев.

За щастие на Димитър Васев, Септември не се прибра и повеждаше атака след така, въпреки ранното попадение, което получи. В 10-ата минута Борис Галчев опита заучено центриране пред вратата на Дунав, но Будинов бе на мястото си и изби топката. 60 секунди по-късно, след нарушение на капитана на "драконите", отново Галчев застана зад топката при изпълнението на свободния удар. Ударът му обаче рикошира в защитата.

В 16-ата минута дойде и най-спорната ситуация за първата част на мача. След страхотен пас на Борис Галчев към Мартин Тошев, който бе на стрелкова позиция и не се поколеба да стреля, страничният съдия обаче вдигна своя флаг за засада. Такава обаче категорично нямаше.

През следващите минути Дунав се прибра дълбоко в своята част и разчиташе единствено на контраатаки, до които обаче рядко достигаше. "Драконите" оставиха "синьо-червените" да владеят случващото се на терена и логично Септември достигна до повече голови възможности.

В 33-ата минута Мартин Тошев стартира хубава атака по левия фланг, но ударът му рикошира в защитата на русенци. При добавката Даниел Георгиев не успя да нацели очертанията на вратата.

В 42-ата минута пък дойде най-опасната ситуация пред вратата на Септември. Карагарен центрира топката в наказателното поле, но ударът на Бранимир Костадинов бе спасен. Вратарят на столичани определено заслужи поздравления за начина по който улови тази топка, тъй като предотврати сигурен гол в мрежата си.

Минута преди края на редовното време, Септември получи добра възможност да изравни резултата още преди почивката. Остро подаване на Борис Галчев в наказателното поле на Дунав, но нямаше негов съотборник там, който да завърши атаката.

Втората част започна с натиск на Дунав и само 7 минути след началото, Бирсент Карагарен успя да удвои аванса на своя тим, след като бе изпуснат от защитата на столичани и остана очи в очи с вратаря, след комбинация между Хубчев и Будинов, които имат основна заслуга за попадението.

В 62-ата минута след невероятна глупост на Траян Траянов, Септември остана с човек по-малко, след като футболистът получи втори жълт и съответно червен картон.

Чак в 75-ата минута станахме свидетели на интересна атака от страна на един от двата отбора. Мирослав Будинов получи хубав пас и овладя топката на гърди, след което отправи силен удар непосредствено пред вратата на "синьо-червените", но се получи рикошет и топката срещна единствено гредата.

В 82-ата минута пък дойде и най-чистата голова ситуация за Септември през втората част. Грешка на влезлия като резерва Байду обаче коства на септемврийци вероятно най-доброто положение за вторите 45 минути. Младокът бе в положение на засада и не остави топката за Романов, който бе на добра стрелкова позиция и можеше да намали резултата.

Снимка 304416

За съжаление на Димитър Васев неговият отбор си тръгва от "Васил Левски" без нито една точка, но с повод за оптимизъм. Доста добри атаки създадоха футболистите на Септември. Бързо преодоляха шока от ранния гол и тотално контролираха случващото се на терена през първата част на мача. Опитът на Дунав обаче и през миналия сезон, и минималният в Лига Европа, си казаха думата и "драконите" се връщат Русе със заслужени 3 точки.