Отборът на Етър бе разгромен от този на Лудогорец в един от интересните мачове в неделната програма на Първа лига.

Шампионите се нуждаеха от задължителни три точки, за да запазят лидерското си подреждане в таблицата и успяха да го постигнат.

Те записаха убедителен успех с категоричното 4:1, като с хеттрик в тяхна полза се отличи Клаудиу Кешеру. Марселиньо и Мане реализираха останалите попадения в сблъсъка.

Снимка 387379

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Етър - Лудогорец 1:4, хеттрик на Кешеру!

Мачът започна в 17:30 часа

Първото полувреме беше повече от вълнуващо, като в рамките на откриващите 45 минути бяха реализирани цели четири попадения. За нещастие на преобладаващата част от феновете по трибуните - головете паднаха предимно във вратата на Етър.

Старт на наказателната акция в полза на разградчани даде Клаудиу Кешеру, който бе точен след 20 минути игра. Преднината бе заслужена за гостите, които бяха подчертано по-солидният тим на терена, макар и не в пределите на очакванията на своите най-верни привърженици.

Пет минути след първия гол за Лудогорец бе отбелязан и втори. Негов автор стана Марселиньо, който бе точен след чудесен пас на Лукоки, оставил го лице в лице с опразнената пред него врата.

Десет минути преди почивката неточност в представянето на Дяков коства скоростна атака, а след това и попадение във вратата на "орлите". Негов автор стана Мане, който засече прострелно центриране на Боджадж.

И докато траеше радостта на домакините, Кешеру унищожи огромна част от интригата с гол за 1:3. Първоначално домакините претендираха, че нападателят е бил в засада, но повторенията недвусмислено показаха, че това не е вярно.

Така още преди паузата сякаш крайният победител в мача бе вече предизвестен.

Окончателна точка на спора сложи Кешеру, който оформи хеттрика си след 54 минути игра. Нападателят бе точен след перфектно извеждащо подаване на Марселиньо и изстрел в горната греда на вратата, след който топката попадна в мрежата на съперника.

Двамата треньори осъществиха редица промени в първоначалните си стартови единайсеторки на терена.

В игра за Лудогорец, в пореден двубой на тима, се появиха едновременно Жоао Пауло, Марселиньо, Шверчок, Лукоки и Кешеру, в даден момент от срещата, като бе повече от любопитно да се наблюдава как фунционира тимът на Здравков в тази си формация.

Снимка 387377

Така или иначе нова промяна в резултата нямаше и Лудогорец постигна значителен, убедителен успех, върнал го на върха в класирането в Първа лига.

В четвъртък на "орлите" предстои мач с АЕК (Ларнака) от Лига Европа.

Главен съдия на срещата бе Николай Йорданов, с помощници Веселин Мишев и Петър Джугански.