Етър победи Верея с 1:0 в мач от Първа лига

Етър пречупи съпротивата на Верея с късен гол на Почански

"Виолетовите" зарадваха феновете си с първа победа

90′

Жълт картон за Елиаш

88′

ГОООООЛ! Ерик Почански бележи за 1:0! Той се разписа с глава, след като засече хубаво центриране на Крум Стоянов.

81′

Боджадж заменя Батрович

80′

НЕПРОСТИМ ПРОПУСК!!! Велко Батрович остана сам очи в очи с вратаря, но вложи прекалено голяма сила в удара си и топката излезе високо над напречната греда.

78′

Елиаш заменя Коуроупис

76′

Нов шанс за Етър, но отново без късмет за домакините. Венцислав Василев отправи опасен удар с глава, но топката отново не попадна в очертанията на вратата и излезе в аут.

75′

Жълт картон за Георги Георгиев

73′

Жълт картон за Крум Стоянов

71′

Ерик Почански се появява на мястото на Иван Стоянов

71′

Иван Вълчанов отстъпва мястото си на Яни Пехливанов

69′

Антон Огнянов е заменен от Стефан Аличков

66′

Жълт картон за Коуроупис

65′

НОВ ПРОПУСК!!! Георги Сърмов подаде към Крум Стоянов, който веднага стреля към вратата, но топката премина покрай нея.

64′

Георги Сърмов отправи опасен удар, но вратарят на Верея отново бе на мястото си и улови.

59′

Жълт картон за Майкъл Тевия

49′

Първа намеса в мача и на Христо Иванов. Коуроупис си проправи път през няколко играчи на Етър и комбинира с позиционирания пред вратата Майкъл Тевия, който обаче стреля право в ръцете на стража.

45′

Начало и на второто полувреме!

45+2′

Край на първата част! Двата отбора се оттеглят на почивка при нулев резултат.

32′

ПРОПУСК!!! Антон Огнянов се отскубна от пазача си и получи топката от свой съотборник, след което директно стреля към вратата, но кълбото премина встрани.

21′

Вълчанов изпрати топката в наказателното поле след центриране от фаул, където позициониран бе Варела. Той стреля с глава, но доста неточно.

8′

Иван Вълчанов си пробва късмета със силен шут от границата на наказателното поле, но вратарят на Верея улови без проблем.

6′

ПРОПУСК!!! Иван Скерлев засече центриране с глава и отправи удар към вратата, но топката премина над вратата на Верея.

3′

Срещата е прекъсната за минута, за да бъде почетен Трифон Иванов, който днес трябваше да навърши 53 години. Феновете ръкопляскаха и отдадоха своето уважение под летния дъжд на стадион "Ивайло".

1′

20 Яни Пехливанов

Днес от 18:30 часа Етър приема Верея на стадион "Ивайло" в първия си домакински мач за сезон 2018/19 в Първа лига.

Срещата е откриваща за втория кръг в елита.

Балъков: Искаме да зарадваме нашите фенове с победа над Верея

"Миналия сезон на мачовете ни идваха 2500 зрители, амбицията ни е сега те да станат 4000"

"Виолетовите" стартираха годината със загуба от Лудогорец с 0:1, въпреки че се представите на доста добро ниво срещу българския шампион. Старозагорци пък записаха нулево равенство със Септември.

Добрата новина за старши треньора на великотърновци Красимир Балъков е, че може да разчита на всичките си футболисти. Защитникът Артьом Артюнин тренира пълноценно, новите попълнения Флорент Боджадж и Жилсон Варела също вече навлизат във форма.

Иван Колев: Доволен съм, все пак сме отбор на един месец

"Нуждаем се от още нови футболисти"

Старозагорци обаче са с доста кадрови проблеми. В миналия кръг те дори не успяха да попълнят квотата за резервите си. За този мач аут са Мунин, който е с оперирано коляно, Маламов ще отсъства от тренировките още поне седмица, Андрей Киофу също е с травма, а Мечев е с разкъсани мускулни влакна, което се случи по време на срещата със Септември.

Мачът бе поверен на Николай Йорданов, на който ще помагат Петър Митрев и Младен Маринов. Четвърти съдия пък е Георги Давидов.