Етър успя да зарадва привържениците си, след като днес записа минимална победа над Верея с 1:0 в първото си домакинство за сезон 2018/19 в Първа лига.

Успехът донесе Ерик Почански в 88-ата минута, след като се бе появил от резервната скамейка.

Етър - Верея, 1:0 (Развой на срещата по минути)

Срещата е днес от 18:30 часа

Старозагорци максимално затрудниха своя съперник през първото полувреме и въпреки че "виолетовите" имаха доста шансове пред вратата на гостите, така и не успяха да достигнат до гол.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендарния български футболист Трифон Иванов, който днес трябваше да навърши 53 години. В 3-ата минута феновете на стадион "Ивайло" изразиха своето уважение чрез бурни ръкопляскания под летния дъжд, който се изсипа над Велико Търново.

Етърци започнаха силно срещата. Още през първите минути, Иван Скерлев засече центриране с глава и отправи опасен удар към вратата, но топката премина над вратата на Верея. Малко след това, Иван Вълчанов също си пробва късмета със силен шут от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите улови без проблем.

В 21-ата минута, отново Вълчанов изпрати топката в наказателното поле след центриране от фаул, където позициониран бе Варела. Той стреля с глава, но доста неточно. Десет минути по-късно, Антон Огнянов направи непростим пропуск. Той се отскубна от пазача си и получи топката от свой съотборник, след което директно стреля към вратата, но кълбото премина встрани. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулев резултат.

Малко след първия съдийски сигнал за втората част се наложи на Христо Иванов да запише и първата си намеса в този мач. Коуроупис си проправи път през няколко играчи на Етър и комбинира с позиционирания пред вратата Майкъл Тевия, който обаче стреля право в ръцете на стража. След това Коуроупис отново притесни защитата на "виолетовите". Той центрира към наказателното поле, където Скерлев успя да се хвърли на шпагат и да изпревари Антон Огнянов. Така Иванов улови топката без проблем и опази мрежата си "суха".

В 65-ата минута, домакините получиха най-добрия си шанс за гол в срещата. Георги Сърмов подаде към Крум Стоянов, който веднага стреля към вратата, след като се получи разбъркване в наказателното поле. Топката обаче премина покрай целта. Домакините продължиха с многобройните си атаки, но до гол така и не се стигна. Венцислав Василев отправи опасен удар с глава, но топката отново не попадна в очертанията на вратата и излезе в аут. След това, Велко Батрович остана сам очи в очи с вратаря, но вложи прекалено голяма сила в удара си и топката излезе високо над напречната греда.

В 88-ата минута, логичното най-накрая се случи! Появилият се от резервната скамейка Ерик Почански донесе първите три точки на Етър за новия сезон. Той се разписа с глава, след като засече хубаво центриране на Крум Стоянов.

Така желанието на старши треньора Красимир Балъков се сбъдна и играчите му зарадваха феновете си с първа домакинска победа за сезона. Верея пък ще продължи да търси първия си успех, след като в първия кръг записа равенство 0:0 със Септември.