Етър победи с 3:0 Верея в мач от група "А" на втората осмица на Първа лига. "Болярите" не срещнаха никакви проблеми срещу "лъвовете", в чийто състав имаше голям брой юноши. Велко Батрович (27,52) и Даниел Младенов (43) вкараха головете на "Ивайло".

Великотърновци изпуснаха една дузина голови положение, като с няколко пропуска се отличи Велко Батрович. Добри думи заслужава и вратарят на Верея Кристиян Кацарев, който се оказа последна преграда при ударите на домакините.

Етър събра 43 точки и няма как да изпусне едно от първите две места в групата, докато Верея е твърдо последен с 6 пункта.

Етър - Верея 3:0

Етър - Верея 3:0, гол на Батрович

Балъков залага на много от младите таланти в тима си

Срещата започна с масиран домакински натиск. В 5-ата минута Велко Батрович нахлу в наказателното поле отляво и намери Даниел Младенов. Последният нанесе удар, който Кристиян Кацарев спаси.

А 13-ата минута Илия Джамов не успя да нанесе голов удар след центриране на близката греда от корнер и топката мина над гредата. Две минути след това Батрович опита да се разпише с пета, но не намери очертанията на вратата.

В 19-ата минута Батрович се отчете с нов пропуск. Александър Георгиев се възползва от грешка на Весков и напредна с топката, след което изведе черногореца на стрелкова позиция, но прати топката покрай вратата.

В 25-ата минута Иван Стоянов получи отличен пас от Аласане Мане, но стреля над вратата.

Две минути по-късно Етър поведе в резултата. Велко Батрович бе изпуснат от защитата на Верея и засече ниско подаване на Иван Стоянов за 1:0.

В 39-ата минута черногорецът бе близо до втори гол, но в последния момент загуби баланс и ударът му мина покрай вратата. Минута по-късно Батрович бе изведен сам срещу вратаря, но стреля право в Кацарев.

В 43-ата минута Даниел Младенов удвои. Аласана Мане пусна извеждащ пас към голмайстора на "болярите", който се справи с Желязков и Кацарев и на празна врата вкара за 2:0.

В края на полувремето Анатоли Господинов изби в корнер опасен удар на Бедри Рюстемов. Това бе и единственото по-сериозно положение за гостите през първото полувреме.

Втората част започна с греда в актива на Етър. Резервата Милчо Ангелов проби през центъра и намери Иван Стоянов. Ветеранът опита удар с външен фалц, но топката срещна страничния стълб.

В 51-ата минута Батрович стреля покрай вратата от малък ъгъл. Три минути по-късно черногорецът вкара втория си гол в мача. Кольо Станев преодоля двама играчи на Верея и пусна извеждащ пас към Батрович, който с хубав удар не остави шансове на Кацарев за 3:0.

След час игра вратарят на Верея попречи на Батрович да оформи своя хеттрик, след като изби негов опасен удар. В 65-ата минута силен шут на Милчо Ангелов бе спасен от Кацарев. Минута след това удар на Артюнин след изпълнение на корнер срещна гредата. Топката излезе в нов ъглов удар, след който Кацарев спаси опасни удари на Иван Скерлев и Яни Пехливанов.

В 69-ата минута Крисиян Кацарев се оказа последна прегреда след удар с глава на Иван Стоянов отблизо.

Десет минути по-късно Батрович стреля покрай вратата. В 83-ата минута Стоянов засече отлично центриране на Кольо Станев отдясно, но не намери очертанията на вратата.

В 85-ата минута Кацарев спаси опасен удар на Ангелов, дошъл след грешка в отбрана. До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и Етър стигна до най-лесната си победа в Първа лига през този сезон.