Етър победи Дунав като гост с 4:2. Мачът беше динамичен, с много голове и държа под напрежение малобройната публика в Русе.

Дунав - Етър 2:4, Сърмов увеличава разликата от дузпа

Очаква се здрава битка мржду два равностойни отбора

Срещата започна със здрава битка в средата на терена. Домакините изглеждаха по-опасни, но получиха ранен гол в десетата минута. Даниел Младенов получи топката пред вратата и нямаше как да сгреши.

Две минути по-късно резултатът стана 0:2. Велко Батрович остана сам срещу Филип Димитров и технично прехвърли излезналия напред вратар. В 20-та минута Румен Руменов насочи отскочилата топка в опразнената врата и Етър поведе с три чисти гола.

Гостите заложиха на убиване на темпото, а русенци не се отказаха да търсят гола. Христо Иванов спаси два хубави удара на Светослав Ковачев. В добавеното време Красимир Станоев изпълни технично пряк свободен удар и даде надежди на "драконите" за обрат след почивката.

Русенци намалиха разликата 6 минути след подновяването на играта. Георги Динков засече топката с глава след центриране. Кълбото влетя диагонално в далечния ъгъл.

Натискът на домакините се засили и те пропуснаха на няколко пъти да отбележат трети гол. Най-близо до гол беше Ндиайе, който уцели напречната греда след хубав удар с глава.

Двадесет минути преди края "болярите" получиха право да изпълнят дузпа. Филип Димитров фаулира Румен Руменов и Георги Сърмов беше безпощаден за 2-4.

Попадението не отказа домакините и те продължиха да търсят обрат. Играта беше много отворена и двата отбора имаха възможности за гол. "Болярите" удариха една греда дълбоко в добавеното  време, колкото да покажат, че победата им е напълно заслужена.