Попадение на Иван Стоянов от далечна дистанция!

Страхотен прехвърлящ удар на футболиста на домакините.

Отбраната на съперника се справя със ситуацията.

Топката е отнета от футболиста на Лудогорец.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина при абсолютната доминация на гостуващия състав. Шампионите не оставиха свободно пространство за опонента си, като в даден момент от двубоя притежанието на топката беше достигнало 83% в полза на "орлите".

Само в началните двайсетина минути разградчани на три пъти стигнаха до голови ситуации, като гредите зад Господинов спасяваха тима му и запазваха резултата непроменен.

Вандерсон и Марселиньо оставаха на крачка от истината, като стражът на домакините полагаше неимоверни усилия, но дори и това не бе достатъчно. За щастие на великотърновци, кълбото така и не пожела да премине голлинията.

Шверчок пък бе изведен по чудесен начин от Вандерсон в средата на полувремето. Той остана сам срещу вратаря, но не стреля точно.

Отново таранът на "зелените" опита акробатично изпълнение малко по-късно, но ножичният му удар се отби в напречната греда.

Гол на Каули пък бе отменен заради засада, но повторенията показаха, че такава по-скоро няма. Попадението бе атрактивно, като Оливейра разстреля Господинов и не му остави възможност за адекватна реакция. Въпреки това двете нули се запазиха.

До почивката и Вандерсон можеше да даде предимство на състава си, но изстрелът му попадна в тялото на съперников бранител.

Така или иначе равенството се запази до почивката.

45′

Почивка.

44′

Официално предупреждение и за Никола Колев.

43′

Жълт картон за Марселиньо.

42′

Засада на Вандерсон.

38′

Шут на Баджи!

Топката е спряна в крак на бранител.

Пореден ъглов удар.

Нищо интересно след изпълнението му.

35′

Все по-често използват левия фланг от постройката си гостите.

Вандерсон е сред най-дейните на терена.

Центриранията му следват едно след друго.

30′

Каули разстреля Господинов!

Топката е във вратата!

Страничният съдия обаче е маркирал засада.

Повторенията не потвърждават взетото решение...

24′

Разиграване в нападение за гостите.

Марселиньо подава с пета към Вандерсон, в опит да го изведе срещу стража на великотърновци.

Господинов излиза в точния момент и изпреварва с една крачка нападателя.

22′

Перфектно центриране на Вандерсон!

Шверчок е абсолютно непокрит и оставен лице в лице с вратаря на Етър.

Ударът му не е добър.

Опита да засече кълбото от движение, но това не се получи според очакванията му.

21′

Вандерсон напредва по левия фланг.

Центрира!

Дюлгеров избива топката в последния момент.

Пореден корнер за гостите в срещата.

19′

Лудогорец владее топката през 83% от времето.

17′

Домакините успяват да преминат централната линия само в няколко случая от началото на мача.

Сериозен превес на шампионите.

Натискът им е постоянен.

11′

Вандерсон решава да стреля директно от фаул.

Топката отново среща рамката на вратата на Господинов!

Колко още могат да издържат домакините на натиска на своя опонент?

10′

Жълт картон за Станев.

9′

Центриране към Шверчок.

Той спира топката и опитва атрактивно изпълнение!

Горната греда се оказва последна преграда между кълбото и мрежата.

Малшанс за Шверчок.

7′

Футболистите на Лудогорец владеят топката през почти цялото време.

Епизодични действия на домакините, след което кълбото отново е в притежание на разградчани.

5′

Опасен изстрел от статично положение на Марселиньо!

Господинов избива с една ръка.

Първа отлична възможност за откриване на резултата в мача.

1′

16 Стелиян Добрев

Лудогорец гостува на Етър в последния от програмата за деня двубой от 22-ия кръг в шампионата.

"Орлите" загубиха през седмицата от италианския Интер в 1/16-финалите на Лига Европа в Разград и ще искат да си върнат самочувствието преди реванша на "Джузепе Меаца" през следващата седмица.

Двубоят между Интер и Лудогорец може да се играе на неутрален терен

Причината е коронавирусът обхванал територията на Италия

Треньорът Павел Върба отново няма да разчита на голмайстора Клаудиу Кешеру, който се контузи в навечерието на двубоя с Интер, но е решен да се възстанови за мача на 27 февруари.

Кешеру се контузил минути преди мача

Лош късмет за нападателя

Чехът прави няколко промени спрямо мача с "нерадзурите". В Етър пък не таят големи надежди да измъкнат нещо от "орлите".

Двата тима са играли седем пъти, като Лудогорец е спечелил и седемте срещи с голова разлика от 26:2.

Любопитен факт около двубоя е, че наставникът на "волетовите" Петко Петков е работил в Лудогорец като асистент на Георги Дерменджиев и Димитър Димитров - Херо. При евентуален успех той ще се превърне в първия бивш треньорски кадър на "орлите", който е постигал победа.

Петко Петков: Не си правим илюзии, играем срещу най-добрия отбор в България

"Все пак съм оптимист, защото това е футбол"