Лудогорец не успя да спечели гостуването си на Етър в последния от програмата за деня двубой от 22-ия кръг в шампионата.

"Орлите" загубиха през седмицата от италианския Интер в 1/16-финалите на Лига Европа в Разград и искаха да си върнат самочувствието преди реванша на "Джузепе Меаца" през следващата седмица.

Двубоят между Интер и Лудогорец може да се играе на неутрален терен

Причината е коронавирусът обхванал територията на Италия

Това обаче не се случи, като срещата във Велико Търново приключи при резултат 1:1.

Точен за домакините беше Иван Стоянов, докато за гостите се разписа Марселиньо.

Треньорът Павел Върба отново не можеше да разчита на голмайстора Клаудиу Кешеру, който се контузи в навечерието на двубоя с Интер, но ще се възстанови за мача на 27 февруари.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Етър - Лудогорец 1:1, два гола за две минути във Велико Търново!

Двата тима са играли седем пъти

Първото полувреме премина при абсолютната доминация на гостуващия състав. Шампионите не оставиха свободно пространство за опонента си, като в даден момент от двубоя притежанието на топката беше достигнало 83% в полза на "орлите".

Само в началните двайсетина минути разградчани на три пъти стигнаха до голови ситуации, като гредите зад Господинов спасяваха тима му и запазваха резултата непроменен.

Вандерсон и Марселиньо оставаха на крачка от истината, като стражът на домакините полагаше неимоверни усилия, но дори и това не бе достатъчно. За щастие на великотърновци, кълбото така и не пожела да премине голлинията.

Шверчок пък бе изведен по чудесен начин от Вандерсон в средата на полувремето. Той остана сам срещу вратаря, но не стреля точно.

Снимка 468270

Източник: Официален сайт на Лудогорец

Отново таранът на "зелените" опита акробатично изпълнение малко по-късно, но ножичният му удар се отби в напречната греда.

Гол на Каули пък бе отменен заради засада, но повторенията показаха, че такава по-скоро няма. Попадението бе атрактивно, като Оливейра разстреля Господинов и не му остави възможност за адекватна реакция. Въпреки това двете нули се запазиха.

До почивката и Вандерсон можеше да даде предимство на състава си, но изстрелът му попадна в тялото на съперников бранител.

Така или иначе равенството се запази до почивката.

Истинският екшън бе запазен за вторите 45 минути. Само 3 след подновяването на играта Иван Стоянов получи добро извеждащо подаване, Пламен Илиев излезе прибързано напред и опитният състезател на домакините го прехвърли технично.

Това бе и първата реална възможност за великотърновци да стигнат до нещо по-интересно в срещата.

Само две минути след полученото попадение, разградчани реагираха по шампионски, връщайки гола.

Това стана възможно с технично изпълнение на Марселиньо, който добави точно топката в мрежата, след неуспешен опит на Григоре. Той засече топката в горната гредата на вратата на Господинов, след подаване от корнер. Кълбото стигна до Марселиньо, който с прецизен удар върна интригата в мача.

Въпреки извършените от Павел Върба промени, до нова корекция в цифровото изражение на съотношението на силите между двете единайсеторки не се стигна.

Така Лудогорец остави възможност на преследвачите си в таблицата с подреждането.

Шампионите са лидери с 52 точки в своя актив. Преследвачът Левски има със 7 по-малко, каквато е ситуацията и за пловдивския Локомотив. Етър е под номер 10 в класирането.