Полачек спасява!

Добра ситуация за домакините.

79′

Бавно се развиват действията на терена.

Прекъсването в началото на второто полувреме повлия много негативно на представянето на "сините", чиято игра няма нищо общо с тази им от първата част.

72′

Мариани е заменен от Паулиньо.

70′

Жълт картон за Крум Стоянов.

68′

Жълт картон за Тиам.

63′

ГООООООООООООООЛ!!!

1:2!

Попадение на Флорент Боджадж!

55′

Играта е подновена.

54′

7 минути без футбол на стадиона във Велико Търново.

Бомбичките и димките дойдоха в повече на двата тима.

47′

Играта е временно спряна заради използването на пиротехнически средства от феновете на Левски.

46′

Петков сменя Варела.

45′

45+2′

Първото полувреме бе едно от най-силните за Левски в шампионата до момента.

Звездите на "сините" развинтиха отбраната на съперника, като взаимодействието между Мариани, Костов, Обертан и Кабрал оставяше без аргументи футболистите на домакините.

Още в самото начало на мача Мариани можеше да даде предимство на столичани в резултата, но не успя да насочи добре кълбото.

Резултатът беше открит в 26-ата минута, когато един от най-дейните футболисти на терена Жерсон Кабрал получи страхотен пас от Габриел Обертан и нокаутира вратаря Иванов за 0:1.

След половин час игра и великотърновци се задействаха и се добраха на три пъти до изпълнение на ъглови удари. След тях обаче не се стигна до нищо опасно пред вратата на софиянци.

Преднината на Левски набъбна до 2:0 минута преди края на полувремето, когато първо Мариани се отчете с уникален пропуск от близка дистанция, преди Станислав Костов да изиграе майсторски ситуацията за гостите, удвоявайки преднината на тима си.

Така до почивката крайният победител в мача по-скоро изглеждаше ясен.

45+1′

Почивка.

45′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Костов бележи за "сините"!

Майсторско изиграване на положението от страна на футболиста на Левски.

44′

Нова засада на Костов.

Неточен изстрел на "синия" нападател, така или иначе.

43′

Засада на Костов.

41′

3:3 при корнерите.

Етър заигра на високи обороти след полученото попадение.

35′

Футболист на Етър - Даниел Младенов пада в наказателното поле.

Сигнал за дузпа няма.

35′

Футболист на Етър пада в наказателното поле.

34′

Бомбички и димки на стадиона във Велико Търново.

Добра атмосфера, която обаче може и да коства наказание на Етър.

33′

Засада на Жерсон Кабрал.

29′

Крум Стоянов стреля с външен фалц!

Неточен изстрел.

Възможността беше най-добрата за Етър до момента, като футболистът на домакините бе лице в лице с вратаря на съперника.

26′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Кабрал бележи след 26 минути игра!

Обертан асистира на съотборника си по чудесен начин.

23′

Цветкович овладява подаване към себе си в наказателното поле на съперника.

Опитва да подава към Костов, но кълбото е избито в корнер.

Пореден такъв за столичани.

Разиграване и още един ъглов удар, само в рамките на няколко секунди.

20′

Фаул в полза на Етър.

Можеше да бъде даден авантаж за великотърновци, които се озоваваха в добра ситуация в полето на "сините".

Недоволство от страна на феновете на домакините.

16′

Повторенията показват, че попадение в полза на "сините" по-скоро няма.

Топката не бе преминала голлинията с пълния си обем.

15′

Кабрал нахлува в наказателното поле и центрира.

Мариани стреля, топката се удари в горната греда и тупна около голлинията!

Сигнал за отбелязан гол няма.

12′

Жълт картон за Стоянов.

11′

Опасно изпълнение на Мариани от свободен удар.

Топката е избита от бранител.

Добра ситуация за столичани, които не успяха да вземат максимума от нея.

10′

Ъглов удар в полза на "сините".

Нищо интересно за отбора след изпълнението на положението.

5′

Иванов спасява!

Далечен изстрел на Тиам намери очертанията на целта.

Първи точен изстрел в срещата.

4′

Христо Иванов изпълнява начален удар за трети път до момента.

Акциите на Левски стигат до полето му, но така и "сините" не се отчитат с точен завършващ изстрел.

3′

Мариани нахлува в полето на съперника.

Забави се и топката му беше отнета.

2′

Кабрал центрира!

Вратарят на домакините излиза и лови топката.

1′

17 Чавдар Ивайлов 99 Станислав Иванов

Отборите на Етър и Левски се изправят един срещу друг в ранния двубой от съботната програма в Първа лига.

Трите точки са от съществено значение и за двете селекции, които имат коренно различни цели в този шампионат.

Докато домакините желаят да прекъснат една своя неубедителна серия, то левскарите ще направят всичко по силите си, за да задържат първата си позиция във временното класиране.

Даниел Младенов: Нямам сантименти към Левски, искаме победа срещу този отбор

"Всеки футболист иска да вкара на Левски и ЦСКА"

Новото попълнение на Левски - Богдан Вашчук не попадна в групата за днешното гостуване, но в нея са Паулиньо и Филипе Нашименто.

Славиша Стоянович започва с рекордите в Левски

Специалистът още утре може да направи нещо, което така и не успя да запише предшественикът му Делио Роси

Левскарите ще получат и мощна подкрепа от своята публика, като по трибуните на "Ивайло" се очакват повече от 3000 "сините" фенове.

Красимир Балъков: Левски доби друго лице при новия треньор

"Иска ми се трите точки да останат във Велико Търново"

Домакините няма да могат да разчитат на трайно контузените Яни Пехливанов и Венци Василев. Един от лидерите Иван Скерлев пък едва ли ще бъде в максимална кондиция, след като пропусна голяма част от тренировките през седмицата заради грип.

Красимир Иванов за запорираните сметки: Новини, с които се търси сензация

"Няма да има специални мерки по организацията на мача с Берое"

Така "болярите" ще разполагат само с един централен защитник в лицето на Артьом Артюнин.

Главен съдия на срещата е Стефан Апостолов, с помощници Георги Тодоров и Дениз Соколов.