Отборите на Етър и Черно море откриха 23-ия кръг в Първа лига с равенство 1:1. "Болярите" откриха резултата след изминали едва 41 секунди с гол на Самб Бадара, докато "моряците" изравниха с попадение на Мариян Огнянов, който бе точен от бялата точка. Така домакините направиха хубав подарък на тима на Илиан Илиев, който днес чества своя 105-ти рожден ден.

Отборът, воден от Красимир Балъков, пък завърши двубоя с 10 човека, след като Самб Бадара получи директен червен картон, след като изчисти с ръка топката от голлинията при удар на Ради Василев.

Етър - Черно море (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 12:30 часа днес

Преди началото на срещата във Велико Търново, прозвуча българският химн по случай 140-годишнината от Освобождението на България.

Под лъчите на огрялото слънце на стадион "Ивайло" домакините достигнаха до попадение след изминали едва 41 секунди. След чудесно взаимодействие с Димо Атанасов отдясно, Самб Бадара засече без проблем за 1:0 и отбеляза седмото си попадение от началото на сезона.

Темпото на игра през останалите 44 минути постоянно се менеше и двата отбора си прехвърляха инициативата на терена. Напълно логично, Черно море бе отборът, който търсеше гола по-често. В 21-ата минута, Мариян Огнянов опита да изненада Христо Иванов, но вратарят се намеси по чудесен начин при удара на футболиста и не позволи топката да влети в мрежата му. Малко след това, "моряците" отново пробваха да покосят вратата на домакините, но пасът на Кузма към включващия се в предни позиции Ради Василев, не бе достатъчно прецизен и стражът достигна първи до топката.

Снимка 343362

Източник: chernomorepfc.bg

Две доста сходни ситуации последваха на терена. Първо Благой Макенджиев предотврати атаката на Етър да достигне до край, след като излезе извън наказателното си поле и изби връхлитащата към вратата му топка преди футболист на домакините да успее да играе с нея. Две минути по-късно, Христо Иванов, подобно на своя колега, излезе напред, избивайки коженото кълбо преди Огнянов да отправи изстрел към вратата му.

В заключителните минути на първата част, Венци Василев можеше да удвои резултата в полза на болярите, но ударът му с глава изпрати топката встрани и тя премина на сантиметри от целта. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на тима на Красимир Балъков.

Второто полувреме започна с натиск на "моряците" и само доброто представяне на Христо Иванов предотврати промяна на резултата на "Ивайло". Стражът блесна с двойна намеса, след като първоначално изпусна топката при удара на Огнянов, а при добавката отказа и Кузма, разтягайки се и избивайки коженото кълбо напред.

От другата страна, под рамката на вратата на Черно море, Макенджиев имаше подобен късмет, след като не успя да избие добре топката при опасен удар на Мане, но в последствие поправи грешката си я хвана.

В 69-ата минута развоят на събитията във Велико Търново промени тотално курса си, след като Бадара си изкара излишен червен картон. Нападателят игра с ръка в наказателното си поле, избивайки топката от голлинията, а главният съдия бе категоричен в решението си и отсъди дузпа в полза на Черно море.

Зад топката застана Мариян Огнянов, който не сгреши от бялата точка.

Само минути след изравнителното попадение, Етър можеше отново да поведе, но Батрович не успя да се справи с Макенджиев, въпреки че бе останал сам срещу него. Вратарят на гостите изби топката, излизайки доста пред наказателното си поле.

До края на мача, 10-те играчи на Етър устояха на натиска на гостите и срещата завърши при резултат 1:1.

След днешното реми, Етър продължава да е на дъното на класирането с актив от 20 точки, докато Черно море е седми с 27.