Етър и Ботев (Вр) завършиха 0:0 в изключително скучен мач от 28 кръг на Първа лига. В срещата почти нямаше голови положения и само многото жълти картони внасяха малко живец. Мартин Кавдански от гостите беше изгонен в 78-ата минута, но това с нищо не промени случващото се на терена.

Етър - Ботев (Вр) 0:0

"Болярите" търсят реванш за отпадането от Купата, врачани искат първа победа във Велико Търново

Първото полувреме от този мача може спокойни да претендира за приза: "Най-скучно първо полувреме сезон 2018-2019". Гостите бяха малко по-активни през първите 10 минути, но след това се прибраха и разчитаха на епизодични контраатаки.

Домакините все пак достигнаха до едно голово положение, но ударът Бобжадж беше спасен от върналия се Кавдански. През останалото време скуката беше господар на стадион "Ивайло".

След почивката гостите все пак стигнаха до голово положение на резервата Петър Атанасов, спасено от вратаря Иванов. Постепенно те заложиха на сигурно равенство.

Мартин Кавдански беше изгонен за втори жълт картон, което предопредели поведението на фуболистите. Въпреки териториалното превъзходство на доамкините резултатът остана 0:0.

Така Етър остава с 9 точки пред Ботев (Вр). Гостите имат два мача с аутсайдера Верея, което на практика им осигурява второто място в група "А".