Иван Петков беше изведен зад защитата на Ботев, но се оказа в спорна засада.

Положение след положение пред вратата на Ботев.

84′

Иван Стоянов подаде отново отдясно. Удар на непокрит негов съотборник с глава мина над гредата.

83′

Автогреда на Гаджалов. Иван Стоянов подаде прострелно и защитникът на Ботев засече с гърди в гредата. След това Гаджалов извади топката в корнер.

82′

Иван Петков сменя Румен Руменов. Това е последната смяна в мача.

81′

Амбициозна атака на гостите. Топката излезе в аут отляво на атаката.

80′

Христо Иванов спаси удар от близо на Петър Атанасов. Отлична възможност за гостите.

79′

Шут на Юлиан Ненов от фаул. Топката излезе в аут.

77′

Страхотен удар на Даниел Младенов, който напредна към центъра. Топката профуча покрай лявата греда на вратата на Костов.

74′

Иван Колев сменя Андреас Васев. Сашо Ангелов приключи със смените. Всичко или нищо за Ботев.

70′

Божинов се сблъска с Христо Иванов при опит да изпревари вратаря на Етър.

69′

Иван Стоянов получи картон за груб шпагат. Уграчът на Етър тръгна да си връща.

63′

Велко Батрович отива да се къпе. На негово място влиза Иван Стоянов.

60′

Костадин Гаджалов сменя Даниел Генов. Сашо Ангелов търси промяна.

59′

Костов се хвърли и предотврати сигурен трети гол за Етър след диагонален удар.

57′

Боджадж надбяга защитата на гостите отдясно и подаде успоредно по земя. Защитник успя да избие топката.

51′

Ужасно влизане на Венцислав Керчев в краката на Венцислав Василев. Публиката скандира: "Селяни". Врачани останаха десет души на терена.

49′

ГООООООЛ! Валери Божинов беше изведен зад защитата на Етър с перфектен пас на Петър Атанасов. Нападателят хладнокръвно намали с премерен удар по земя.

45′

Очакванията са второто полувреме да е още по-интересно от първото.

45+1′

По-умната игра на Етър доведе до добро предимство в резултата.

45′

Пропуск! Боджадж остана сам срещу Костов и копна елегантно топката. Вратарят изби с върха на пръстите си.

42′

ГООООООЛ! Венцислав Василев изпревари излезлия напред Красимир Костов и вкара с глава на празна врата. Топкатата беше центрирана след заучено изпълнение на ъглов удар отляво на атаката на Етър.

41′

Патрович стреля много силно от фаул. Коостов плонжира надясно и отклони тупналата пред него топка в ъглов удар.

39′

Гостите владеят много повече топката, но до опасни положения така и не се стига.

37′

Валери Домовчийски сменя Георги Вълчев. Вълчев също се е контузил.

34′

Напрежение в сектора на Ботев (Враца). Феновете се разправят със стюардите.

33′

Младенов отново падна за фаул. Публиката е бясна. Играчът полежа малко на тревата.

32′

Ножичен удар на Божинов покрай гредата. Нападателят се оказа в засада.

31′

Героги Сърмов е получил разтежение при някой от дългите пасове, които подаде.

30′

Чавдар Ивайлов сменя Георги Сърмов, който е получил контузия.

28′

Етър залага на извеждащите пасове на Сърмов. Но Костов много внимателно следи играта.

25′

Младенов падна за дузпа, но спечели само корнер за Етър.

22′

Двубоят протича в коректен дух въпреки сериозния залог на срещата.

17′

Здрава битка в центъра. Игрчаите на Етър предпочитат да изчакват в собствената си половина.

12′

Врачани пренесоха играта в половината на Етър.

7′

ГОООООООЛ! Даниел Младенов беше изведен зад защитата след страхотен пас на Сърмов. Младенов хладнокръвно пусна топката покрай излизащия Костов.

2′

Христо Иванов улови топка, която рикоширайки можеше да го прехвърли.

1′

Студено време. Играчите са с ръкавици. Теренът е отлично почистен от снега.

17.Чавдар Ивайлов

Етър ще се изправи срещу Ботев (Враца) в решителна битка за попадане в първата шестица. След вчерашната победа на Черно море в Стара Загора, "моряците" дръпнаха и равенство днес ще отдалечи и Етър и Ботев (Враца) от бленуваното място сред най-силните.

Красимир Балъков: Мачът с Ботев (Враца) е ключов за отбора ни

Балъков: Мачът с Ботев (Вр) е ключов за отбора ни

"Ще дадем всичко от себе си, очаквам атрактивен мач"

Димо Атанасов се връща в състава на Етър, което дава възможност на Красимир Балъков да направи рокада в атака.

Двата тима са с по 24 точки - на 3 зад Черно море. Преди малко повече от седмица Ботев хвърли "бомбата" на "Герена", побеждавайки един от фаворитите за титлата Левски с 3:1. Привличането на Валери Божинов се оказа много успешен ход за Сашо Ангелов, с което амбициите на тима се увеличиха.

За треньора на врачани срещата е по-особена, след като през 2016 година той беше начело на Етър точно за 5 мача. Тогава феновете на "виолетовите" го принудиха да си тръгне.