Дългоочакваното дерби на Пловдив между Локомотив и Ботев завърши без победител - 0:0. Двата отбора изиграха разочароващ двубой, който няма да се запомни с нищо друго, освен множество единоборства по целия терен и десетина жълти картона. Благодарение на спечелената точка Локо и Ботев събраха на сметката си по 38 и изместиха от третото място отбора на Левски.

Локомотив успя да наложи домакински натиск и в първите 5-10 минути натика съперника в собствената му половина. „Смърфовете" обаче не стигнаха до нищо друго, освен няколко опасни центрирания, които нямаше кой да завърши. Постепенно Ботев се справи с натиска на домакините и изравни играта, но „канарчетата" също рядко стигаха до нещо запомнящо се пред противниковия вратар.

Най-интересният момент през първата част бе в 36-ата минута, когато фенове на Локомотив се опитаха да преминат през полицаите и да нахлуят на терена. За радост обаче това не се случи и до ексцесии не се стигна. Причината за яростта на ултрасите бе невъздържана реакция на Вандер Виера. Първата част на мача ще се запомни и с много грубата игра, в резултат на която Николай Йорданов показа цели 8 жълти картона.

Първото чисто голово положение в мача се откри пред Абел Анисе. В 48-ата минута мадагаскарецът получи топката около зоната за изпълнение на дузпа, но фронтално срещу вратата стреля много неточно в аут. За жалост това се оказа и единствената по-интересна ситуация за цялото второ полувреме, в което превъзхождаха единоборствата и нарушенията, за сметка на чисти футболните достойнства. В крайна сметка логичното се случи и последният съдийски сигнал дойде при нулево реми.

ЛОКОМОТИВ - БОТЕВ 0:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)