Славия и Локомотив (Пд) завършиха 1:1 в мач от кръг №15 от футболното първенство на България. Играта и на двата отбора беше предпазлива и головете паднаха от дузпи, отбелязани от двамата капитани Димитър Илиев и Галин Иванов. При втория наказателен удар, този в полза на Славия, останаха съмнения, че фаулът, ако изобщо го е имало, е извън наказателното поле.

Славия - Локомотив (Пд), на живо

Славия - Локомотив (Пд) 1:1, голове от дузпи на Димитър Илиев и Галин Иванов

Каквато и да е развръзка няма да бъде изненадваща

Първото полувреме премина при тренировъчно темпо. Домакините владееха повече топката, което имаше значение само за статистиката. Гостите наблягаха повече на защитата и търсеха празните пространства.

В центъра на терена имаше голяма борба, което доведе до няколко картона. В края на първата част се появи единствената голова ситуация. Ален Ожболт уцели лявата греда на вратата на Георгиев след бързо изпълнен фаул. И двата отбора така и не успяваха да разгърнат атаките си.

Снимка 451242

След почивката играта не се промени много. Положенията почти липсваха, защото грешките бяха много. Като цяло преобладаваха здравите единоборства.

Двата гола паднаха от дузпи. Току-що влезналият Бенгюзов фаулира нахлуващия отляво Витанов в 72-ата минута. Димитър Илиев реализира хладнокръвно в познатия си стил, изчаквайки реакцията на вратаря за 0:1.

Славия много бързо върна попадението след наказателен удар, изпълнен от Галин Иванов. Нападателят стреля безпощадно в десния ъгъл на вратата на Луков в 83-ата минута. Останаха съмнения, че имаше симулация на Шоколаров, както и че, съприкосновението е извън наказателното поле.

В последните минути домакините имаха не лоши ситуации, а гостите също можеха да отбележат при контри, незавършени от резервата Аралица.

Равенството  е напълно закономерно, защото и двамата треньори бяха заложили на защитната игра.