90′
Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 456
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Дунав (Русе) победи Витоша (Бистрица) и ще играе финален плейоф за оставане в Първа лига

Дунав отново се справи с Витоша и ще играе финален плейоф за оставане в елита

"Драконите" не оставиха шанс на своя опонент, подчинявайки го с 3:1

85′

ГОООЛ ЗА ВИТОША! 1:3!! ХРИСТОВ-ДУЗПА! Видимо изгубили своята концентрация, футболистите на Дунав допуснаха попадение пет минути преди края. Мартин Ковачев направи дузпа в ущърб на "драконите", която бе точно реализирана от Стефан Христов за крайното 1:3!

80′

КАКВА РЕАКЦИЯ! Стражът на Дунав (Русе) - Мартин Луков направи страхотно спасяване, след като с една ръка отрази фамозен удар от воле на Орлин Старокин.

Снимка 255940

77′

Последна рокада в лагера на Витоша. Орлин Старокин ще доиграе оставащите минути от мача.

70′

Капитанът Диян Димов е заменен от бразилския опорен халф Карлос Ятоба.

66′

Време е за смени и в лагера на Дунав. Доскоро лекуващият травма Христо Попадийн е заменен от Бранимир Костадинов.

65′

Даниел Пеев отстъпва мястото си на Четин Садула.

Снимка 356446

60′

ЧЕРВЕН КАРТОН! Проблемите на бистричани нямаха край и след точно час игра, те останаха с човек по-малко. Румен Гьонов загуби поредна битка с Юли Ненов и се наложи да го фаулира малко преди да навлезе в наказателното поле. Това бе добре видяно от главния съдия, който не се поколеба да му покаже втори жълт картон, което значеше край на мача за бранителя на Витоша.

Снимка 356445

56′

Петър Патев получава жълт картон заради остро влизане в краката на съперник.

52′

ХРИСТОВ!! Макар и безвъзвратно изгубили надеждата в този мач, футболистите на Витоша (Бистрица) се хвърлиха в атака веднага след подновяването на играта. Даниел Пеев демонстрира своя перфектен поглед върху играта, извеждайки на задължаваща позиция Стефан Христов. Нападателят обаче не прояви нужното хладнокръвие и стреля в тялото на легналия Луков.

46′

Наставникът на Витоша прави промяна още на почивката. Ангел Стоянов напуска вместо Петко Цанков.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

Снимка 356450

40′

ГООООЛ ЗА ДУНАВ!! 3:0!! ВАСИЛ ШОПОВ!! Освен, че бяха допуснали два гола, футболистите на Витоша имаха изключителните трудности с това да изнасят топката. Поредната такава грешка, бе наказана с ново попадение във вратата им. В прегръдките на дунавци този път попадна Васил Шопов, който също беше изведен сам срещу стража на "тигрите".

33′

Атаките на Дунав просто нямаха край. Футболната фантазия в краката на русенци бе на висота и в следващите минути изгодни положения за трети гол пропиляха Бирсент Карагарен и Васил Шопов.

Снимка 356441

29′

ГОООЛ ЗА ДУНАВ!!! 2:0!! КАРАГАРЕН! "Драконите" подсигуриха финала си в този своеобразен плейаут с втори гол в 29-ата минута. Бирсент Карагарен получи много елегантен пас зад отбраната на съперника и сам срещу Георгиев го прехвърли много майсторски за 2:0.

24′

ГРЕДА ЗА ДУНАВ!! И без това тежката задача на гостите, можеше да се превърне в невъзможна, с настъпването на 24-ата минута. Исмаил Иса отигра с глава отлично центриране на съотборник, но в крайна сметка ударът му срещна напречната греда над Николай Георгиев.

Снимка 356444

22′

ГОООЛ ЗА ДУНАВ!!! 1:0!! КАРАГАРЕН!! Логичното в този двубой се случи малко след това, когато "небесносините" поведоха в резултата. Ненов направи поредния си силен пробив по фланга, след което прострелно насочи към Иса. Таранът и коженото кълбо се разминаха, но на точното място се оказа Карагарен, който от удобна позиция не сгреши за 1:0.

19′

СПОРНО! Играчите на Дунав имаха претенции към главния съдия, когато в 19-ата минута топката срещна ръката на Румен Гьонов след индивидуалния сблъсък между него и Юли Ненов. Ивайло Стоянов обаче бе безмълвен и остави играта да продължи. Нещо, което не се хареса на малцината привърженици по трибуните.

14′

Ивайло Стоянов продължава с раздаването на картони. Такъв получава и Румен Гьонов.

12′

Близо до попадението за селекцията на Малин Орачев бе и централният нападател Исмаил Иса. Бившият играч на Левски получи топката в опасна близост до вратата на Витоша, но се засуети и не отправи необходимия изстрел.

9′

ДИМОВ! Доброто начало на русенци можеше да бъде увенчано с гол в 9-ата минута. Футболистите на Дунав изпълниха заучена комбинация, след която Преслав Петров центрира акуратно в полето на противника. Там над всички скочи капитанът Диян Димов, но ударът му с глава мина над горната греда.

Снимка 356443

6′

И гостите също бяха декорирани в жълто. Картонът получава Венци Бонев.

5′

Първи жълт картон в мача. Получава го капитанът на домакините Диян Димов.

Снимка 356440

1′