Дунав победи Витоша в Бистрица с 1:0 и взе аванс преди реванша в Русе. Мачът беше динамичен и нервен, което доведе до много брак в действията на футболистите.

Гостите успяха да вкарат гол, въпреки че се бранеха в по-голямата част от мача. "Тигрите" играха с много амбиция, но не показаха, че притежават аргументи да играят сред майсторите и през следващия сезон.

НА ЖИВО: Витоша - Дунав 1-0

Витоша - Дунав: 0-1

Започват битките за оставане в Първа лига

Двата отбора започнаха много смутено. Домакините бяха по настойчиви и трайно се нанесоха в половината на съперника. Темпото беше високо, като гостите грешаха повече и дадоха няколко корнера. Нападателите на Витоша имаха ситуации, но все не можеха да отправят свестен удар.

В средата на полувремето русенци се събудиха и с преса успяха да пренесат играта напред. Те имаха една греда след слаб удар на Патев, след като защитата на Витоша не се ориентира след ъглов удар.

В последните минути на първата част паниката завладя гостите и те загубиха инициативата. И отново домакините нямаха човек, който да нанесе решителен удар. Станислав Тодоров свири на секундата за закономерното 0:0.

Русенци вкараха гола си в началото на второто полувреме. Бирсент Карагерен беше най-съобразителен в малкото поле, след като Исмаил Иса не можа да нанесе удар.

Това амбицира много домакините, които натискаха до края на мача. Те се опитваха да играят много бързо и това водеше до много грешки. Капитанът Даниел Пеев направи непростим пропуск. Той беше изведен сам срещу Луков, но липсата на скорост в нападателя даде възможност на Патев да избие топката.

Гостите се опитваха да контратакуват, но и те не можеха да направят решаващо подаване.