Христо Иванов предпочете да стреля вместо да подаде на Илия Димитров, но Благой Макенджиев също се отчете с добро спасяване.

Стефан Христов с отлично подаване към Самир Аясс, който се опита да прехвърли стража на Витоша, но изстрелът му мина над вратата.

Лъчезар Котев отстъпва мястото си на Христо Иванов.

62′

Диян Димов заменя Фернандо Каваканте.

60′

ГОООЛ! Минута, след като получи жълт картон, Ахмед Ахмедов удвоява резултата. След разбъркване в наказателното поле Ахмедов бе точен от близка дистанция.

59′

Жълт картон за Ахмед Ахмедов.

53′

Илия Димитров опита удар от дистанция, но Благой Макенджиев улови топката.

49′

Капитанът на русенци Мартин Ковачев получава жълт картон.

48′

Опитният Емил Гъргоров пък заема мястото на Евгени Зюмбулев.

47′

Първа смяна в тима на Витоша. Привлеченият от Левски под наем Атанас Кабов ще заеме мястото на Тодор Гочев.

46′

Начало на втората част.

45′
44′
39′

ГООЛ! Ахмед Ахмедов открива резултата в Русе. Нападателят на домакините получи страхотно подаване от Иван Селеменев и оставен непокрит пред вратата на Василев прати топката в мрежата.

36′

Още веднъж играта е спряна за да се освежат футболистите.

32′

Добра възможност за Дунав, Ахмед Ахмедов отправи хубав удар по посока вратата на Василев, но стражът на Витоша се справи, а и страничният съдия вдигна флага за засада.

31′

Фернандо Кавалканте получава първия жълт картон в мача за нарушение срещу Ваньо Иванов.

22′

Футболистите на двата отбора получават почивка за вода заради жегата, на която са принудени да играят.

12′

Исаевски опита да центрира към Кавалканте в наказателното поле на Витоша, но стражът на бистричани Християн Василев изби топката и предотврати опасността пред вратата си.

7′

Спокойно начало на срещата. Липсват по-опасни ситуации и пред двамата вратари.

1′

Георги Кабаков дава старт на двубоя. Температурата в Русе е около 37 градуса.

5 Симеон Иванов 17 Запро Динев

Дунав и Витоша (Бистрица) излизат един срещу друг тази вечер, от 18:00 часа, в последната среща от текущия кръг в efbet Лига. "Драконите" имат 3 точки и с евентуална победа могат се изкачат до деветата позиция.

Витоша пък е единственият тим, който има само загуби от началото на сезона.

Берое победи Дунав рутинно с 2:0, домакините затвориха мача след почивката

Старозгорци решиха мача преди почивката с голове на Минчев и Еуженио

Очаква се дебют за Дунав да направи поне един от двамата нови защитници - Любен Николов и Росен Колев.

Дунав официално привлече Любен Николов

За последно бранителят е играл в Камбоджа

Гостите се подсилиха сериозно с привличането под наем на Илия Димитров и Атанас Кабов от Левски. И двамата са гласени за титуляри в Русе. От първата минута вероятно ще играе и ветеранът Емил Гъргоров.

"Дунав е фаворит, няма спор. Разполага с по-опитни футболисти и по-добра селекция. Като треньор на Витоша е нормално да очаквам успех от моя отбор. Що се отнася до усещането при завръщането ми в Русе, няма да скрия, че сантиментите са налице.

Дунав бе отборът, в който приключих кариерата си на футболист, в този клуб направих първите си треньорски стъпки. Тези неща няма как да се забрвят. Ще е хубаво да стане приятен мач и феновете да си тръгнат доволни от видяното", каза треньорът на Витоша Енгибар Енгибаров.

Групата на Витоша (Бистрица) за гостуването на Дунав (Русе)

В нея попаднаха и последните три нови попълнения на клуба

През седмицата Дунав се раздели с Георги Динков и Илия Мунин. Русенци са отборът, който е нанесъл най-много загуби на Витоша в елита - 6. Общият баланс между двата тима е 6 успеха за Дунав, едно равенство и само една победа за бистричани. Рефер на двубоя ще бъде Георги Кабаков.