Берое победи Дунав с 2:0 в мач от кръг №4 на новия футболен шампионат.

Берое - Дунав, на живо

Берое - Дунав 2:0, голове на Педро Еуженио и Иван Минчев

Страгозарци са абсолютен фаворит в мача си с "драконите"

Двата отбора започнаха много амбициозно, като се движеше много, но често сменяше притежателя си.

Томаш заложи на извеждащи подавания зад защитата и Александър Цветвко съвсем сам не можа да преодолее Макенджиев, в чиито два крака се удари топката.

В подобна ситуация, но отляво стана първия гол. Педро Еуженио предупреди Йосипович, че е в засада. Макар и сам той се върна леко назад, нагласи си топката изстреля безпощадно по земя за 1:0 в 15-ата минута.

Гостите потърсиха израняването, но добрите действия на беройци не допуснаха попадение. В 31-ата минута Иван Минчев получи топката от Цветков на 17 метра пред вратата на Макенджиев. Майсторът си нагласи кълбото и стреля в десния ъгъл за 2:0.

"Драконите" имаха едни хубаво полжение след двйно подаване между Щерев и Ахмедов. Перниш спаси с крак.

През второто полувреме домакините изключително профсионално затвориха мача. Те продължиха да търсят извеждащи подавания зад защитата, но при двете хубави ситуации Иосипович беше егоист, а Педро Еуженио се спъна пред топката.

Перниш беше много стабилен и с авторитет неутрализираше всички опасности. Той извади под гредата хубав удар на Мартин Костадинов в добавеното време.

Снимка 437082

Русенци не се предадоха. Те търсеха гола и играеха с много амбиция. Но така и не можаха да стигнат до хубаво голово положение.

Така Берое спечели втора победа през новия сезон. Дунав остана с един успех и по-всчико личи, че няма шанс да се бори за място в първата шестица.