Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 456

Дунав и Славия завършиха наравно 1:1 в мач от Първа лига

Дунав не развали 33-годишната си прокоба срещу Славия

Попадение в 92-ата минута оформи крайния резултат 1:1

90+2′

ГООООЛ ЗА СЛАВИЯ!! 1:1!! ВЛАДИСЛАВ УЗУНОВ!! И когато домакините смятаха, че трите точки са им сигурни, Славия се добра до спасителното попадение. След стихиен финален натиск, селекцията на Златомир Загорчич стигна до гол чрез Владислав Узунов. Резервата се оказа напълно непокрит при корнер и без подготовка реализира за 1:1.

85′

ГАЛИН ИВАНОВ! Славия беше много близо до изравняването, но трябва да се сърди на своя капитан Галин Иванов. Националът получи топката на удобна позиция, ала стреля слабо, право в обсега на Станислав Антонов.

82′

Бранимир Костадинов ще замени Светослав Ковачев, смяна за Дунав (Русе).

80′

Златомир Загорчич използва своя последен офанзивен футболист - Милчо Ангелов.

Снимка 393739

76′
75′
Снимка 393740

73′

Исмаил Иса отстъпва мястото си на плеймейкъра Борислав Балджийски.

72′

След отбелязания гол срещу ЦСКА преди няколко дни, днес Янис Карабельов е далеч от познатото ниво и отстъпва своето място на Владислав Узунов.

70′

Официално предупреждение за капитана Ковачев, който опита откровено да симулира при сблъсък с Мицански.

59′

Картон и за създалия конфликтната ситуация Галин Иванов.

58′

Главният съдия на мача Георги Давидов пожали Дунав в 58-ата минута. Тогава той можеше да остави русенци с човек по-малко. Арбитърът обаче даде само жълт картон на Петър Патев за удар без топка по Галин Иванов.

Снимка 393744

55′

ЧУНЧУКОВ!! Славия заигра далеч по-офанзивно през втората част, а доказателство за това беше доброто положение пред софиянци в 55-ата минута. Центриране на Галин Иванов кацна точно върху главата на Чунчуков, но бившият нападател на Ботев (Пд) не успя да намери очертанията на вратата.

47′

По време на почивката, Златомир Загорчич потърси промяна в своя състав, включвайки в игра Илиан Мицански. Той се появи на мястото на Кристиян Пешов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 393746

42′

ГОООЛ ЗА ДУНАВ!!! 1:0!! АХМЕДОВ! Малко преди паузата, прошка за отбраната на Славия нямаше. Столичани отново бяха пробити, като този път тази "чест" имаше Светослав Ковачев. Последва негов точен пас за Ахмедов, който този път изпревари Станиславлевич и майсторски засече в мрежата на безпомощния Стергиакис.

38′

АХМЕДОВ!! Макар и все още без точен удар, Дунав имаше поредна възможност за гол в 38-ата минута. Божидар Васев сътвори хубав рейд по фланга, след което центрира отлично за Ахмедов. Нападателят отигра подаването, но толкова некачествено, че от няма два метра, прати коженото кълбо в аут.

Снимка 393747

36′

Жълт картон и за Божидар Васев.

26′

Картон и за игралия непозволено Ахмед Ахмедов.

25′

Официално предупреждение и за Светослав Ковачев, който разкара ненужно топката.

24′

Първи жълт картон в мача. Получава го Тейнур Марем от състава на Славия.

15′

Обещаващото начало, бързо бе заменено от доста битка и неточни действия на тежкия терен в Русе.

7′

ШАНС ЗА ДУНАВ!!! Офанзивният устрем на "драконите" продължи. Този път Ахмед Ахмедов бе в ролята на подавач и комбинира с Ковачев, чийто удар беше блокиран от Гамаков. Отбитата топка стигна до Иса, който от непосредствена близост отправи много разочароващ изстрел.

5′

Отговорът на Дунав бе светкавичен и Исмаил Иса внесе огромно напрежение в сърцето на "бялата" отбрана. Нападателят се справи с трима защитници, след което опита подаване за Ахмедов. С решителен шпагат, не и без риск от автогол, обаче изпъкна Станиславлевич.

Снимка 393742

3′

Гостите от София откриха срещата с хубава атака още във втората минута. Георги Йомов напредна по крилото, след което центрира в наказателното поле. Негов съотборник скочи най-високо и насочи с глава, ала едва покрай лявата греда на Антонов.

1′

27. Кристиан Върбанов 7. Милчо Ангелов

Отборите на Дунав и Славия се изправят един срещу друг във втория двубой от днешната програма на шампионата. Двата тима се намират в дъното на таблицата, като сякаш трябва да се замислят за бъдещето си в елита, отколкото за късен спринт към финиширане в Топ 6.

Венцеслав Стефанов: Сега Киро ли им е виновен на Левски?

Стефанов нападна Ел Маестро и Левски: Сега пак ли Киро им е виновен на "сините"?

"С ЦСКА са големи отбори, грандове за България, но в момента по нищо не си личи"

Самочувствието в лагера на гостите е приповдигнато, след като преди няколко дни, в доста емоционален сблъсък, спечелиха градското дерби с ЦСКА. Наставникът на "белите" Златомир Загорчич вярва, че възраждането на тима му ще продължи и в Русе.

Славия има проблеми в своята отбрана, след като стана ясно, че с контузия е централният защитник Андреа Христов. Наказан, заради безумното си влизане в краката на Кирил Десподов, пък е Сашо Александров.

Галин Иванов от Славия е пред трансфер в чужбина

Националът ще заиграе в руското първенство

На вратата отново ще застане Антонио Стергиакис, който се превърна в герой срещу ЦСКА. Така в ролята на негова резерва ще се превъплъти Георги Петков. Изненадващо атаката повежда Цветелин Чунчуков, който е предпочетен пред Милчо Ангелов и Илиан Мицански.

Даниел Пехливанов и Мамаду Ндайе напуснаха Дунав

Още двама напуснаха Дунав

Вече трима играчи се разделиха с "драконите"

Дунав е максимално амбициран да се върне на победния път след загубите от Ботев (Враца), ЦСКА и Левски в последните три кръга. Людмил Киров определи срещата като "Мачът на годината" за "драконите". Младият треньор ще може да разчита на всичко най-добро в своя състав, като отново лидери на тима ще бъдат Красимир Станоев, Мартин Ковачев и Исмаил Иса.

Главен съдия на срещата е Георги Давидов от Велико Търново, с помощници Милен Арабаджиев и Илиян Капарашев. Делегат на БФС е Георги Георгиев, а работата на реферите зорко ще следи Кольо Данев.

Людмил Киров: Исках да говоря след мача с Левски, но трябваше спазя буквата на закона

Треньорът на Дунав обясни липсата на мнение след двубоя със "сините"