65′

ГООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Мандиангу!

Контраатака на гостите завърши с оставения непокрит състезател на столичани, който стреля по земя в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Макенджиев.

63′

Русев заменя Сахити.

60′

Алвеш стреля от близка дистанция!

Макенджиев спасява.

Страхотна намеса на стража на домакините.

55′

Фирцулеску стреля от статично положение.

Неточно изпълнение.

Можеше да вложи малко повече старание състезателят на русенци.

52′

Отново натиск на русенци в началото на полувремето.

Без напрегнати ситуации пред Георгиев.

Изстрелите на футболистите на Дунав, поне на този етап, не са опасни.

50′

Исаевски центрира.

Иса засича топката с глава, но не успява да я насочи добре.

Успя да надскочи бранителя пред себе си, но не беше точен ударът му.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме не предложи кой знае колко възможности за съставите да демонстрират класата си на терена.

Прекомерната предпазливост на единайсеторките и важността на двубоя направиха срещата безинтересна за наблюдаване, поне що се касае до първото й полувреме.

Дунав опита да наложи домакински натиск в началото на мача, но често пробивите на Иса бяха спирани със засади.

Инкоом неколкократно пробва да изненада Георгиев, но опитният вратар на столичани не позволи това да се случи.

Драгош Фирцулеску бе сред най-активните футболисти на терена, но често центриранията му се оказваха без конкретен адресат.

Галчев единствен опитваше да притеснява бранителите на русенци, но сам не успя да постигне много.

Играта бе накъсана от чести нарушения, за които някои от футболистите и на двата тима бяха предупредени официално.

Футболът отстъпи пред единоборствата в мача, което едва ли се понрави на феновете по трибуните.

45′

Почивка.

42′

Фаул на Иса.

Недоволства атакуващият футболист на Дунав.

Повторенията обаче показват, че арбитърът по-скоро е имал право, вземайки това свое решение.

37′

Фирцулеску стреля опасно!

Топката рикошира в Алвеш.

Корнер за Дунав.

Янко Георгиев излиза и лови.

32′

Жълт картон за Мандиангу.

30′

Хитро центриране на Галчев от статично положение.

Фаул на Дюлгеров срещу Макенджиев.

Играта ще бъде подновена с подаване на опитния вратар.

25′

Игра в средата на терена.

Не им се рискува на двата тима.

Предпочитат да играят внимателно, залагайки на сигурността.

Предвид важността на срещата, това съвсем не е изненадващо.

20′

Инкоом пробива по десния фланг на атаката за тима си.

Поглежда към наказателното поле, но вместо на центрира, пробва изненадващ изстрел.

Вратарят на гостите е на мястото си и хваща топката в ръцете си.

17′

Жълт картон за Исаевски.

15′

Натиск на русенци в последните няколко минути.

Нов корнер в тяхна полза.

Нищо запомнящо се след изпълнението на статичното положение.

10′

Засада на Васев.

8′

Груб фаул на Димов.

Футболист на Септември остава да лежи на земята.

Налага се намеса на медицинския екип на стадиона.

5′

Мандиангу излиза в добра позиция за отправяне на изстрел по посока вратата на съперника.

Забавя се и е притиснат от двама бранители.

Топката му е отнета.

3′

Натиск на домакините в началните минути на мача.

Първи корнер в полза на русенци.

Динков стреля с глава!

Топката преминава покрай вратата.

1′

8 Свилен Щерев 4 Иван Арсов

Отборите на Дунав и Септември излизат един срещу друг в първи мач от плейофа за 11-ото място в родния футболен елит. Срещата стартира в 20:00 часа.

Мачът ще е петият между съперниците през този сезон, като дотук балансът помежду им е интересен - по една победа за Дунав и Септември, последвани от две ремита в груповата фаза на втората осмица.

Дунав (Русе) пред раздяла с основен футболисти

Красимир Станоев не е получи предложение за нов договор

"Драконите" надвиха столичани с 2:0 през август 2018-а, а малко преди зимната пауза отстъпиха с 1:2 в София. После дойдоха равенствата 2:2 и 1:1 съответно на Градския стадион в Русе и Националния стадион "Васил Левски".

Със сигурност като изключим домакинския фактор, оборът на Дунав има и друго предимство спрямо Септември преди днешния първи мач. Русенци по-скоро имаха официални срещи, защото елиминираха Витоша Бистрица, за да се доберат до предстоящите две срещи, които могат да осигурят оцеляване в Първа лига.

Людмил Киров: Показахме характер

"Тази победа дойде с много себераздаване"

В същия период Септември беше лишен от тази възможност заради изваждането на Верея от първенството. По същата причина сега Витоша няма да има официални мачове до плейаута срещу втория от Втора лига, който ще се играе на 30 май.

Мариан Христов: В Пловдив си чакат финала за Купата, заслужена наша победа

"Искахме повече победата"

Победителят от двата сблъсъка между Дунав и Септември ще спечели 11-ото място, а то подсигурява участие в Първа лига и през сезон 2019/2020. Загубилият пък излиза в плейаут за оставане в елита срещу третия от Втора лига.