Дунав (Русе) победи Витоша (Бистрица) с 1:0 като гост и направи крачка към оцеляването в Първа лига. Единственият гол бе дело на Исмаил Иса в 16-ата минута. Първата среща между двата отбора завърши без голове.

Така "драконите" ще спорят със Септември за спасителното 11-о място в крайното класиране, докато "тигрите" отиват на бараж срещу втория от Втора лига.

Витоша - Дунав 0:1

Витоша - Дунав 0:1, гол на Иса

Първият мач завърши без голове

Двубоят започна с по-активни действия на гостите. В 4-ата минута Християн Василев улови удар с глава на Исмаил Иса след центриране от корнер. Пет минути по-късно "драконите" създадоха опасност пред противниковата врата отново след изпълнение на ъглов удар. Този път капитанът Мартин Ковачев се освободи от защитник в зелено и стреля опасно покрай вратата.

Секунди по-късно Светослав Ковачев получи подаване в наказателното поле, освободи се от двама играчи на Витоша, но не и да нанесе хубав удар. Топката обаче се търкулна покрай Василев, но Венцислав Бонев в последния момент успя да избие от голлинията.

Снимка 423124

В 16-ата минута гостите поведоха. Диян Димов получи топката отляво и центрира в наказателното поле, където Исмаил Иса се освободи от опеката играч на домакините и засече кълбото във вратата за 0:1.

"Тигрите" изнесоха играта в половината на гостите след попадението, но трудно стигаха до нещо по-опасно пред Благой Макенджиев. Едва в края на полувремето Лъчезар Котев се ориентира най-добре при центриране в наказателното поле на Дунав, но стреля покрай вратата.

През втората част отново гостите бяха по-добият отбор. В 48-ата минута Мартин Ковачев бе оставен сам след изпълнение на корнер, но не намери очертанията на вратата.

Снимка 423123

Десет минути по-късно "драконите" отново затрудниха своя съперник след статично положение. Този път Илия Мунин стреля над вратата.

В 62-ата минута Християн Василев спаси удар на Иса с глава. Нападателят се освободи в наказателното поле от двама съперници и засече дълго подаване на Ковачев, но вратарят на домакините бе на висота.

Снимка 423121

В 76-ата минута резервата Ахмедов получи отличен пас от Светослав Ковачев в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Василев. Малко след това Макенджиев улови удар с глава на Котев, а Гъргоров от далечна дистанция стреля безкрайно неточно.

В 79-ата минута Светослав Ковачев се откъсна от защитата на Витоша, пробяга почти половината терен с топка в крака и останал очи в очи с Василев стреля право в него.

Снимка 423120

Шест минути по-късно Ковачев намери Ахмедов в наказателното поле. Нападателят се справи с Купенов и стреля по диагонала, но покрай вратата.

Във втората минута на добавеното време Светослав Ковачев изблъска Кристиян Кочилов и получи директен червен картон.