Повторенията са категорични.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме премина под тоталната доминация на домакините, които отбелязаха цели три попадения до 25-ата минута.

Още в седмата минута Ахмедов получи чудесна възможност да изведе тима си напред в резултата и се възползва по перфектен начин, реализирайки поредния си гол за сезона.

Докато гостите все още се опомняха, преднината на русенци бе удвоена. Това стана факт след чудесен гол на Ковачев, засекъл топката от въздуха, право във вратата на съперника.

Още десет минути по-късно Ахмедов получи перфектен пас от Ковачев и за пореден път в мача разочарова стража на гостуващия състав, разписвайки се за 3:0.

До почивката Коконов също можеше да стигне до отбелязване на гол, но в последния, решителен момент се забави и топката му бе избита от защитник.

Още в 30-ата минута Росен Кирилов изпрати няколко свои състезатели да загряват до страничната линия, като беше очевидно, че не е доволен от това, което вижда на терена.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Лазаров.

42′

Фаул срещу Ахмедов.

Остава да лежи той на тревата, но играта не е спряна.

Все пак арбитърът забелязва легналия футболист и дава възможност да му бъде оказана медицинска помощ.

38′

Нови две атаки на футболистите на Дунав.

Топката бе избита в последния момент, току пред краката на Коконов.

Малшанс за русенци, в конкретната ситуация.

35′

Затишие на терена.

Поуспокоиха се страстите, след трите бързи попадения в полза на домакините.

30′

Росен Кирилов праща двама от футболистите си да загряват.

Съвсем нормално, той не е доволен от това, което вижда на терена.

24′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

3:0!

Попадение на Ахмедов!

Той засече подаване на Ковачев, след скоростен пробив на последния в половината на съперника.

20′

Официално предупреждение и за Тодор Гочев.

18′

Жълт картон за Ковачев.

Откровена симулация от негова страна.

15′

ГООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Ковачев!

Изстрел по диагонала, който нямаше как да бъде спасен от вратаря.

12′

Разбъркване в полето на Витоша!

Добра възможност за русенци, които не успяват да се възползват от нея.

10′

Котев стреля!

Вратарят на домакините избива топката напред.

Няма кой да я засече и тя излиза в странично хвърляне.

6′

ГООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Ахмедов бележи!

Страхотно попадение за нападателя, който засече топката от въздуха по ефектен начин!

4′

Шут на Христов по диагонала!

Топката преминава близо до вратата, но не попада в очертанията й.

3′

ПРОПУСК!

Малко не достигна на Ахмедов да засече топката в мрежата, след изпълнението на статичното положение.

2′

Станоев стреля от далечна дистанция!

Добра намеса на Василев.

Корнер в полза на домакините.

1′

11 Кристиан Емануилов Върбанов 96 Наско Ленков Милев

Дунав (Русе) и Витоша (Бистрица) се изправят един срещу друг днес, в 12:30 часа, в двубой от 14-ия кръг на Първа лига.

Съперниците са разделени от само две точки и домакините се надяват да направят скок и да се озоват пред днешния си съперник, но той пък има желание да дръпне още напред и да се придвижи нагоре в класирането.

И трите победи на "драконите" до момента са в Русе. Това им дава надежда днес да прибавят нови три точки в актива си.

Групата на Витоша за гостуването на Дунав

Двубоят на градския стадион в Русе започва в 12:30 часа

В същото време Витоша е в лоша серия преди днешната среща. "Бистришките тигри" записаха три поредни загуби все с по един гол разлика. Сега играчите на Росен Кирилов идват с идеята да се върнат на победния ритъм и да си тръгнат с усмивка на уста.

В състава на Дунав няма кадрови проблеми. Нещо повече, треньорът Людмил Киров ще може отново да разчита на доскоро контузените Борислав Балджийски и Божидар Васев, както и на изтърпелия наказанието си Мартин Ковачев. Витоша също пристига с най-доброто.