Топката не намира очертанията на вратата.

Добра възможност за домакините бе това да затворят мача.

72′

Неразбирателство в полето на Дунав.

Балонно центриране прехвърли бранител на русенци, а след това заблуди и вратаря.

В крайна сметка бранител на Дунав изби топката в последния възможен момент.

65′

Отборът на Верея продължава да е прибран в собствената си половина.

Не личи особено сериозно желание от футболистите на тима да променят статуквото.

Явно се опасяват играчите да не получат нов гол във вратата си, който може съвсем да сложи край на интригата в срещата.

59′

Ахмедов сменя Ндиайе.

57′

ГОООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Светослав Ковачев извежда домакините напред!

Засече топката директно от въздуха Ковачев. Красиво изпълнение.

54′

Станоев центрира в наказателното поле.

Ганев излиза и избива топката напред.

Последва и акция на Фирцулеску, след която кълбото излиза в ъглов удар.

Снимка 407702

46′

Ковачев сменя Станкев.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме не предложи нищо кой знае колко запомнящо се на зрителите по трибуните.

Верея предимно разчиташе на контраатаки, като не организираше собствени акции, а чакаше грешки на своя опонент.

Натискът на русенци продължи през началните 20 минути от срещата, като Иса и Станкев пропуснаха 100%-ви положения за тима си. Вратарят на старозагорци Генадий Ганев във втори пореден мач бе на висота, като спаси редица положения за опонента, които изглеждаха като потенциални възможности за реализиране на попадение.

В средата на първото полувреме обаче Ганев излезе неразчетено и позволи на футболист на Дунав да премине покрай него, топката стигна до нападателите на "небесносините", но след завършващия изстрел, защитниците на Верея избиха топката от самата голлиния.

Малко по-късно Иво Иванов се опита да спаси тима си при поредната акция на Дунав и застана на пътя на топката, която обаче го удари в слабините. Играта беше временно спряна, но след това все пак продължи, а капитанът на Верея се изправи на краката си.

Колкото и настойчиви да бяха футболистите на домакините, до почивката гол не беше отбелязан.

45′

Почивка.

44′

Изстрел от границата на наказателното поле!

Ганев спасява за пореден път.

Следва ново положение пред вратата на гостите, но Ганев отново е на точното място и улавя кълбото в ръцете си.

39′

Засада на Ндиайе.

35′

Иво Иванов застава на пътя на топката, в опит да спре изстрел към вратата на тима си.

Получава неприятен удар в слабините.

Играта е временно спряна.

32′

Иса стреля от средна дистанция.

Генадий Ганев хваща топката в ръцете си.

Снимка 407700

31′

Макенджиев избива топката пред вратата си.

Кълбото бе насочено към него директно от свободен удар.

Опитният страж не допусна да бъде изненадан.

27′

Засада на Рюстемов.

Една от малкото възможности за гостите беше това.

24′

Ганев излиза неразчетено и допуска футболист на Дунав да премине покрай него.

Защитниците на Верея обаче избиват топката от самата голлиния.

Нов малшанс за домакините.

23′

Официално предупреждение и за Иванов.

22′

Ново разбъркване в полето на Верея.

Този път не се стига до изстрел.

Станоев получава жълт картон, след като опита да спре непозволено контраатаката на съперника.

19′

Коурупис получава жълт картон за нарушение в атака.

15′

Продължително разбъркване в полето на Верея.

Станкев стреля от въздуха, но топката преминава далеч от целта.

Поредна възможност за домакините беше това.

Снимка 407701

13′

Две силни намеси на Ганев!

Първо спаси изстрел от свободен удар, въпреки че имаше и рикошет, а след това се намеси по чудесен начин при шут на Иса от близка дистанция.

12′

Жълт картон за Нтойа.

Грубо нарушение от негова страна в средата на терена.

9′

Фаул срещу Инкоом в близост до наказателното поле.

Коурупис го извърши.

Футболист на Верея избива топката над вратата.

Корнер.

8′

Мартин Ковачев излиза очи в очи с вратаря на съперника.

Шанс за Ганев, като футболистът на Дунав стреля далеч над вратата.

7′

Исмаил Иса се сблъска с вратаря на Верея.

Остава да лежи на земята.

Топката е върната в игра, а нападателят на Дунав се изправя отново на крака.

Играта продължава.

5′

Териториален превес на домакините в мача, в началните минути на двубоя.

Верея е плътно прибран в собствената си половина.

1′

24 Кристиан Върбанов

Дунав (Русе) ще опита да вземе максимума срещу последния отбор в класирането на Първа лига Верея в ранния мач от програмата на междинния 22-и кръг. Двубоят стартира в 12:15 часа и ще се играе на градския стадион в Русе.

В предишния кръг Дунав загуби с 0:3 от Етър, а Верея сензационно удържа 0:0 срещу лидера Лудогорец.

Верея и Лудогорец не се победиха - 0:0

Първа лига се завърна с голяма изненада - Лудогорец кръгла нула срещу последния Верея!

Без голове на "Трейс Арена"

Треньорът на "драконите" Людмил Киров няма да разчита отново на трайно контузения Илия Мунин. Аут е и Христо Попадийн заради натрупани жълти картони. В състава се завръща след наказание капитанът Мартин Ковачев.

Людмил Киров: Загубихме заради груби индивидуални грешки

"Не съм си и помислял, че може да паднем с такъв резултат"

През седмицата около Верея избухна скандал, след като се разбра, че клубът е бил глобен по подозрение в уреждане на мачове. Добрата новина е, че документита на украинския треньор Олександър Севидов вече са уредени и той може без проблеми да води отбора от скамейката.

Верея глобен с 15 000 лева заради съмнителни мачове с Берое, Славия и ЦСКА

Това разкри председателят на ДК към БФС Юрий Кучев

Гостуването в Русе ще пропусне Станислав Маламов, който не е възстановен от контузия. В отбраната Севидов няма да прави промени, тъй като тя се справи добре срещу Лудогорец.