Отборът на Дунав (Русе) победи състава на Локомотив (Пловдив) в двубой от 12-ия кръг на Първа лига.

Срещата завърши при резултат 1:0 в полза на домакините. Точен за победителите беше Красимир Станоев, разписал се от дузпа през второто полувреме.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Дунав (Русе) - Локомотив (Пловдив) 1:0, гол на Станоев от дузпа!

В тима от Русе контузии лекуват Борислав Балджийски и Божидар Васев

Първото полувреме не бе сред най-вълнуващите в елита през сезона, като сериозни положения по-скоро липсваха, а играта бе често накъсвана от груби нарушения.

Все пак след 20 минути игра гостите демонстрираха умения в нападение, като можеха на два пъти да се разпишат.

Първо Карагарен бе изведен по чудесен начин очи в очи с вратаря на Дунав, но не успя да го преодолее, а още в следващата акция на "смърфовете" Георгиев стреля с глава, но топката се отби в лявата греда на вратата на Дунав.

Снимка 384848

Това бяха и двете положения, които привлякоха по-сериозно вниманието на феновете по трибуните.

До почивката играта изобилстваше от груби нарушения, което доведе и до показването на няколко жълти картона.

Снимка 384846

С две доста дикусионни решения пък се отчете един от страничните арбитри в срещата. Той маркира засада на Аралица, която бе повече от съмнителна, а след това отсъди и странично хвърляне за Локомотив, след като Езе игра последен с топката. Точно там обаче проличаха качествата на Карагарен и в извънфутболно отношение. Футболистът на гостите върна топката в притежание на съперника, осъзнавайки, че отсъждането е некоректно.

В Дунав контузии лекуват Борислав Балджийски и Божидар Васев, които не бяха на разположение на тима си тази вечер. В Локомотив подобни неприятности нямаше, като възстановеният от травмата си Стивън Езе бе на терена. Всичко това бе от значение на игрището днес, като определено Езе бе на висота в тежките сблъсъци със състезателите на съперника.

Снимка 384845

Голът на победата бе отбелязан след 67 минути игра, като точен за домакините бе Красимир Станоев, разписал се от бялата точка.

Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Петрович в пеналта на Луков. До последно футболистите на гостуващия състав настояваха, че съотборникът им не е нарушил правилата.

Така или иначе голът бе факт, а с него и победата за русенци, тъй като резултатът не беше променен до последния съдийски сигнал.

Така Дунав остава на 12-ата позиция, но вече разполага с 11 пункта в актива си. Локомотив е със 17 точки, на границата на първата шестица в класирането, преди изиграването на всички мачове от този кръг.

Снимка 384844

В последните 9 директни срещи между двата тима домакините имат вече 3 победи, гостите имат 2 успеха и 4 пъти са завършили наравно. На домашния терен на Дунав, съперниците имат изиграни 5 мача, като домакините разполагат с 1 победа, гостите имат 1 успех и 2 пъти са завършили наравно.

Бруно Акрапович: Дунав е отчаян за точки