Шанс за вратаря, че след това никой не насочи кълбото в мрежата му.

Жълт картон за Петрович.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме не бе сред най-вълнуващите в елита през сезона, като сериозни положения по-скоро липсваха, а играта бе често накъсвана от груби нарушения.

Все пак след 20 минути игра гостите демонстрираха умения в нападение, като можеха на два пъти да се разпишат.

Първо Карагарен бе изведен по чудесен начин очи в очи с вратаря на Дунав, но не успя да го преодолее, а още в следващата акция на "смърфовете" Георгиев стреля с глава, но топката се отби в лявата греда на вратата на Дунав.

Това бяха и двете положения, които привлякоха по-сериозно вниманието на феновете по трибуните.

До почивката играта изобилстваше от груби нарушения, което доведе и до показването на няколко жълти картона.

С две доста дикусионни решения пък се отчете един от страничните арбитри в срещата. Той маркира засада на Аралица, която бе повече от съмнителна, а след това отсъди и странично хвърляне за Локомотив, след като Езе игра последен с топката. Точно там обаче проличаха качествата на Карагарен и в извънфутболно отношение. Футболистът на гостите върна топката в притежание на съперника, осъзнавайки, че отсъждането е некоректно.

45′

Почивка.

43′

Жълт картон и за Станоев.

40′

Жълт картон за Ковачев.

35′

Нова засада на Аралица.

За пореден път - спорно решение на точно този страничен съдия.

32′

И двамата треньори недоволстват от решения на съдийската бригада.

Игра в центъра на терена.

32′

Жълт картон за Аралица.

27′

Рядко срещано!

Карагарен върна притежанието на топката на съперника, след грешно решение на страничния съдия.

Жест, който си заслужава вниманието.

27′

Жълт картон за Стивън Езе.

Опасна ситуация в полза на домакините.

24′

Засада на Буна.

Спорно решение на страничния арбитър.

20′

ГРЕДА!!!

Георгиев стреля с глава и топката се отби в рамката зад стража на домакините.

Нов сериозен пропуск за гостуващия отбор.

19′

Великолепно спасяване на Димитров!

Карагарен излезе очи в очи с вратаря на съперника, но изстрелът му бе отразен.

Малшанс за Локомотив!

12′

Луков се кара на защитниците пред себе си, след като поредна тяхна неточност едва не създаде напрежение пред вратата на "смърфовете".

Атака в полза на Локомотив.

Топката стига до централната част от терена, където е отнета от футболист на домакините.

11′

Натискът на Дунав се засили.

Чисти положения за отбелязване на гол обаче до момента не са налични за отбора.

7′

Поредица грешни подавания в редиците на Дунав.

Изглеждат до известна степен "пренавити" състезателите на домакините.

4′

Фаул на Костадинов.

Възможност за футболистите на Локомотив да създадат нещо по-интересно в половината на съперника.

Изпълнението на статичното положение не води до опасност пред вратата на домакините.

2′

Двата тима се борят за надмощие в първите минути на срещата.

Опити за извеждащи подавания по фланговете.

1′

Минута мълчание, в памет на убитата журналистка Виктория Маринова.

1′

2 Едуардо Хаас Гелен 15 Димитър Костадинов Везалов

Отборът на Дунав (Русе) приема единайсеторката на Локомотив (Пловдив) в двубой от 12-ия кръг на Първа лига. Срещата стартира в 17:30 часа.

В Дунав контузии лекуват Борислав Балджийски и Божидар Васев, наставникът на тима Людмил Киров иска да вижда пълен стадион при домакинствата, а в контролна среща "драконите" загубиха от румънския Астра с 0:2.

Людмил Киров: Искам другите отбори да се съобразяват с нас, знам силните и слабите страни на Локомотив (Пловдив)

Киров: Искам другите да се съобразяват с нас, знам силните и слабите страни на Локо (Пд)

"Нямам притеснения от съдията"

В Локомотив възстановени са вратарят Илко Пиргов, Симеон Райков, Стивън Езе и Петър Главчев. Двама австрийски футболисти са на проби.

В последните 8 директни срещи домакините имат 2 победи, гостите имат 2 победи и 4 пъти са завършили наравно.

На домашния терен на Дунав, съперниците имат изиграни 4 срещи, като домакините разполагат с 1 победа, гостите имат 1 успех и 2 пъти са завършили наравно.

Бруно Акрапович: Дунав е отчаян за точки