Отборът на Дунав (Русе) победи новака в елита Ботев (Враца) в мач от втория кръг на Първа лига. Двубоят завърши при резултат 3:1.

Точни за победителите бяха Ахмедов, Васев и Балджийски. Почетното попадение за врачани вкара Атанасов.

Двата тима започнаха новия сезон в Първа лига със загуби. Дунав допусна обрат и загуби с 1:2 от тима на Витоша, чийто тим не успя да запише нието една победа в редовния сезон на миналата кампания. Ботев пък падна от Черно море със същия резултат във Варна при завръщането си в първото ниво на футбола у нас.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Дунав - Ботев (Враца) 3:1, Балджийски е точен за домакините!

Срещата започна в 20:45 часа

Първото полувреме стартира доста динамично, като и двата тима настояваха да стигнат първи до откриващото попадение в срещата.

На два пъти Домовчийски се озоваваше в добри позиции, но не успяваше да напредне и да създаде напрежение в половината на съперника.

Ахмедов пък създаваше непрестанни предпоставки за изостряне на акциите на русенци, но и той не успяваше да излезе само срещу стража на опонента, както опитваше.

Малко по малко темпото на игра спадна, като събитията се съсредоточиха основно в средата на терена. Борбата за надмощие и голяма част от "тежката работа" в мача трябваше да бъде извършена от халфовете на двата тима.

След 25 минути игра разбъркване в полето на гостите доведе до по-скоро щастливо откриване на резултата от състава на Дунав. Автор на попадението в полза на тима стана Ахмед Ахмедов, който от самото начало на срещата бе сред най-дейните състезатели на терена.

Само 4 минути след това капитанът на Ботев - Гаджев игра с ръка в наказателното поле на врачани и Станислав Тодоров посочи бялата точка. Зад топката застана Божидар Васев, който хладнокръвно увеличи преднината на Дунав, покачвайки на 2:0.

До почивката гостите имаха още една възможност да отбележат поне едно попадение, но влезлият като резерва Колев не успя да отправи изстрел по посока съперниковата врата.

В 57-ата минута Атанасов намали разликата в резултата, разписвайки се за 2:1, но нова грешка на Кръстев доведе нещата до 3:1 и възстанови преднината на домакините.

Това се случи в 63-ата минута, а автор на попадението стана Балджийски.

До края на срещата нова промяна в резултата не беше регистрирана и Дунав се поздрави с крайния успех. Отборът спечели последните си 5 домакинства срещу врачани, като днес за първия път получи гол в тях.

Още 2 гола са необходими на Валери Домовчийски, за да намери място във вечния Топ 100 на най-добрите реализатори в историята на Първа лига, който се затваря на 68 попадения. Днешните му изяви обаче не бяха сред най-добрите и запомнящи се в професионалната му кариера.