Без завършващ изстрел по посока вратата на домакините.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме стартира доста динамично, като и двата тима настояваха да стигнат първи до откриващото попадение в срещата.

На два пъти Домовчийски се озоваваше в добри позиции, но не успяваше да напредне и да създаде напрежение в половината на съперника.

Ахмедов пък създаваше непрестанни предпоставки за изостряне на акциите на русенци, но и той не успяваше да излезе само срещу стража на опонента, както опитваше.

Малко по малко темпото на игра спадна, като събитията се съсредоточиха основно в средата на терена. Борбата за надмощие и голяма част от "тежката работа" в мача трябваше да бъде извършена от халфовете на двата тима.

След 25 минути игра разбъркване в полето на гостите доведе до по-скоро щастливо откриване на резултата от състава на Дунав. Автор на попадението в полза на тима стана Ахмед Ахмедов, който от самото начало на срещата бе сред най-дейните състезатели на терена.

Само 4 минути след това капитанът на Ботев - Гаджев игра с ръка в наказателното поле на врачани и Станислав Тодоров посочи бялата точка. Зад топката застана Божидар Васев, който хладнокръвно увеличи преднината на Дунав, покачвайки на 2:0.

До почивката гостите имаха още една възможност да отбележат поне едно попадение, но влезлият като резерва Колев не успя да отправи изстрел по посока съперниковата врата.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Ковачев.

44′

Жълт картон за Милчев.

37′

Иван Колев сменя Емил Стоев.

Офанзивна промяна за гостите.

35′

Мариян Иванов остава на милиметри от гол за Ботев!

Ахмедов едва не асистира на състезателя на гостите.

Късмет за русенци.

30′

ГОЛ!

2:0!

Попадение на Васев от дузпа!

Преднината на русенци е удвоена.

28′

ДУЗПА за Дунав!

Гаджев игра с ръка и съдията посочва бялата точка.

25′

ГООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Ахмедов!

Разбъркване в полето на Ботев, при което нападателят на домакините е най-съобразителен.

24′

Атанасов стреля!

Добра ситуация за гостите.

23′

Васев е изведен в добра позиция.

Топката обаче се спира в локва на терена и не достига целта си.

19′

Не особено напрегнат сблъсък, поне в последните няколко минути.

Срещата навлезе във фаза, която едва ли се харесва на феновете по трибуните.

15′

Домакините изравниха играта и на свой ред опитват да овладеят инициативата.

Положенията намаляха, като битката се съсредоточава в средата на терена.

10′

Два поредни корнера за домакините.

Центрирания на първа греда.

Нищо опасно за тима от Враца.

5′

Две добри отигравания на Домовчийски.

Така или иначе до чиста ситуация пред вратата на съперника не се стига.

3′

Първа атака в мача.

Тя е в полза на Ботев (Враца).

Не се стига обаче до изстрел към вратата на съперника.

1′

24 Преслав Петров 23 Тодор Траянов

Отборът на Дунав (Русе) посреща новака в елита Ботев (Враца) в мач от втория кръг на Първа лига. Мачът е днес, от 20:45 часа, в крайдунавския град.

Двата тима започнаха новия сезон в Първа лига със загуби. Дунав допусна обрат и загуби с 1:2 от тима на Витоша, чийто тим не успя да запише нието една победа в редовния сезон на миналата кампания.

Ботев пък падна от Черно море със същия резултат във Варна при завръщането си в първото ниво на футбола у нас.

Малин Орачев: Не съм доволен от играта, още я няма стиковката между футболистите

"Трябва да работим много за това"

Русенци станаха първият отбор през сезона, допуснал пълен обрат в резултата (срещу Витоша), при това с голове в две поредни минути. Само двама от титулярната единайсеторка на дунавци, с която те започнаха предишния сезон при победата с 2:0 над Септември, бяха в стартовия състав и през настоящия сезон - вратарят Станислав Антонов и Бранимир Костадинов.

Дунав спечели последните си 4 домакинства срещу врачани, без да допусне нито един гол в тях, но последният двубой между двата съперника в Русе бе преди 28 години - на 2 юни 1990 г.

Новото попълнение във врачанския тим Юлиян Ненов игра в 71 от възможните 72 мача на русенци в последните им две кампании след завръщането им в елита.

Още 2 гола са необходими на Валери Домовчийски, за да намери място във вечния Топ 100 на най-добрите реализатори в историята на Първа лига, който се затваря на 68 попадения. Последният влязъл в него е Георги Илиев (Черно море) през миналия сезон.

В първия кръг вратарят на Ботев (Вр) Христо Митов записа първи мач в елита от близо 5 години и 2 месеца насам. За последно игра пак при гостуване на Черно море, завършило 1:1 на 25 май 2013 г.