Берое и Дунав не успяха да се победят в мач от 7-ия кръг на Първа лига. Двата отбора завършиха 0:0 на стадиона в Стара Загора. По този начин „драконите“ останаха на втората позиция, само на точка зад лидера Левски.

Русенци не познават вкуса на загубата от началото на сезона и продължават да бъдат един от най-стабилните тимове в елита ни. Берое пък отстъпи третото място на Лудогорец и вече е на 5-ата позиция с 4 точки по-малко от Дунав. Днес старозагорци се бореха, но не бяха на познатото добро ниво от последните мачове.

Срешата започна равностойно. Двата отбора не бързаха със създаването на опасни голови положения.

НА ЖИВО: Берое - Дунав

"Драконите" търсят задължителен успех, за да се върнат на върха

В 17-ата минута, Радослав Кирилов бе на изгодна позиция, Луков увисна, но играчът на Берое не успя да реагира добре и топката излезе в аут. Малко преди края на полувремето, Неманя Милисавлевич подаде към Александър Василев, който стреля от средна дистанция по земя, но Мартин Луков лови.

Снимка 253996

Източник: Официален сайт Берое

През втората част, Дунав повече търсеше попадението, а Берое не игра на познатото високо ниво.

В 63-ата минута Васил Шопов получи топката необезпокояван в малкия пеналт на Берое, но не се възползва по най-добрия начин в ситуацията и изпрати кълбото над рамката. В 72-ата минута Нуриддин Давронов стреля плътно от средна дистанция, но Благой Макенджиев улови, спасявайки тима си от гол.

В 78-ата минута Иво Иванов фаулира Огнянов и съдията отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Димов, но Макенджиев изби удара му, топката попадна в Ненов, но той изпусна златен шанс, пращайки в аут.

Няколко минути преди края, вратарят на Дунав Мартин Луков излезе неразчетено, а същевременно топката попадна в Георги Божилов, който прецизно стреля от дъгата на пеналта, но Атанас Атанасов изби с глава.

Така след този мач, Дунав е втори със 17 точки. Берое е на петото място с 13 пункта.