Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА!

87′

При центрирана топка в наказателното поле на гостите стражът Мартин Луков излезе в предни позиции, а същевременно топката попадна в Георги Божилов, който прецизно стреля от дъгата на пеналта, но Атанас Атанасов изби с глава.

82′

Георги Божилов влиза на мястото на Веселин Пенев.

79′

Димов стреля от бялата точка, Макенджиев изби. При добавката Ненов не успя да вкара

78′

Иво Иванов фаулира Огнянов. Дузпа за Дунав!

72′

Нуриддин Давронов стреля плътно от средна дистанция, но Благой Макенджиев улавя. В ответната атака Давид Манга нанася удар от 23 метра, но е неточен.

69′

Атанас Атанасов центрира от фаул в наказателното поле на домакините, където Мирослав Будинов засича топката с глава, но Благой Макенджиев е на правилното място, за да улови.

63′

Васил Шопов получава топката необезпокояван в малкия пеналт на Берое, но не се възползва по най-добрия начин в ситуацията и изпраща кълбото над рамката.

61′

Манга заменя Маркитос

61′

Зехиров е заменен от Почански

57′

Нуриддин Давронов заменя Ивайло Раденцов.

52′

Радослав Кирилов получава топката пред наказателното поле, преминава през трима бранители на гостите и стреля в движение, но ударът е блокиран. Кълбото попада в Неманя Милисавлевич, който стартира самостоятелен рейд по десния фланг, но защитник на Дунав избива в ъглов удар.

47′

Без промени в двата състава.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

43′

Илия Миланов подхваща атака за Берое, която преминава през Неманя Милисавлевич и завършва с удар на Александър Василев от средна дистанция по земя, но Мартин Луков лови.

39′

Юлиан Ненов получава топката пред наказателното поле, откъдето стреля измежду двама, но Благой Макенджиев е на своето място и лови сигурно.

34′

Маркитос центрира от пряк свободен удар, заложен вдясно от вратата, като впоследствие топката е върната назад към границата на наказателното поле, откъдето Кохей Като нанася удар към целта, но изпраща кълбото на около метър вдясно от рамката.

27′

Васил Шопов получава центрирана в наказателното поле топка, но последвалият удар е неточен.

25′

Съдията подмина грубо влизане срещу Атанасов от страна на Като. Веселин Великов протестира, фаул не бе отсъден.

23′

Kaртон за Ивайло Раденцов (Дунав) за груб фаул.

20′

Александър Василев получава пас отдясно и връща назад към в близост намиращия се Венцислав Василев, който стреля диагонално, но топката преминава на сантиметри от десния страничен стълб.

17′

Радослав Кирилов бе на изгодна позиция, Луков увисна, но играчът на Берое не успя да реагира добре и топката излезе в аут

12′

Кохей Като е основно действащо лице на терена, за момента обаче без чисти положения и пред двете врати

10′

Жълт картон за Мирослав Будинов за груб фаул.

5′

Спокойно начало на двубоя, домакините имат леко предимство

3′

Атанас Атанасов центрира в наказателното поле на Берое, но там Благой Макенджиев е необезпокояван и лови без проблем.

1′

77. Давид Манга 17. Спас Георгиев

Берое посреща Дунав (Русе) в един от най-интересните мачове на 7-ия кръг на Първа лига. Срещата  в Стара Загора е с начален час 21:15 и ще бъде ръководена от Георги Кабаков от Пловдив.

Двубоят противопоставя втория срещу третия в класирането. При победа днес, Дунав ще измести Левски от лидерската позиция. При равенство в днешния двубой, "сините" ще запазят първото място.

Мачът между Берое и Дунав е под номер 40 в съревнованието помежду им на най-високото ниво в българския футбол, като досега „беройци“ са записали 16 победи срещу 14 такива от страна на Дунав, а 9 са срещите завършили без победител. 60:47 е головата разлика в полза на „заралии“.