Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 3501

Левски спечели гостуването си на Дунав (Русе) с 4:0

Васко Панайотов се превърна в неочакван герой, край на головата суша за Буш и Мапуку

Последна промяна в лагера на Дунав (Русе).

79′

Последна промяна и в тима на Левски.

77′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 0:4!!! СЕРДЖИУ БУШ!!! Радост имаше и за другия централен нападател на Левски - Серджиу Буш. След като се появи на терена в 66-ата минута, румънецът съумя да стигне до така бленуван гол в 77-ата. Таранът овладя нещо средно между удар и подаване на Мапуку, и от непосредствена близост не остави никакъв шанс на вече сломения Антонов!

70′

Още една смяна в Дунав. Димитър Георгиев ще доиграе двубоя вместо Бранимир Костадинов.

68′

ЯТОБА!! След попадението на Мапуку двубоят влезе в едно русло, което не бе най-привлекателното за феновете в Русе. Скуката се опита да разчупи бразилецът Ятоба, който с бомбен шут опита своя късмет в 68-ата минута. На мястото си обаче беше Божидар Митрев, който спаси по много акробатичен начин.

66′

Втора рокада в селекцията на Левски. Габриел Обертан отстъпва мястото си на Серджиу Буш.

52′

Първа промяна и в лагера на Левски. Нелуц Рошу отстъпва мястото си на Антони Белмонт.

49′

Жълт картон за Холмар Ейлофсон, който фаулира грубо Мирослав Будинов.

47′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 0:3!!! ЖУНИОР МАПУКУ! Подновяването на играта донесе нова доза радост за гостите от София. Край на головата си суша сложи Жуниор Мапуку! Черната сила се възползва максимално от едно слабо изчистване на Станислав Антонов след корнер, и с глава необезпокоявано прати топката в русенската мрежа. Попадението му предизвика огромна радост в неговите съотборници, най-вече Габриел Обертан.

46′

На почивката Малин Орачев предприема рокада. На мястото на Олексей Ларин ще видим Андреас Васев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

39′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! 0:2!!! ПАНАЙОТОВ!! И докато селекцията на Малин Орачев се нагаждаше към ролята си на изоставащ, Левски набързо се възползва да отбележи и втори гол. За всеобща изненада на всички той отново беше дело на Васил Панайотов. Всичко започна от едно хитро изпълнение на тъч на Обертан. Топката стигна до Прохазка, който "уважи" включването на Панайотов и моментално комбинира с него. Опорният халф не чакаше втора покана и отправи моментален изстрел, който сякаш свари неподготвен Станислав Антонов. В изблик на радост, голмайсторът козирува пред сектора с фенове на Левски.

32′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИИ!!! ВАСИЛ ПАНАЙОТОВ!! 0:1! С оглед многото положения в този двубой, сякаш напълно нормално се стигна и до първото попадение в Русе. То бе в полза на Левски! Жуниор Мапуку пресече в зародиш една атака на съперника, след което пусна страхотен извеждащ пас за Прохазка. Словакът чукна леко за Антонио Вутов, който не успя да преодолее стража на Дунав. На точното място за добавка обаче беше Васил Панайотов, който насочи към опразнената врата. Така халфът реализира своето първо попадение с екипа на родния си клуб.

26′

АНТОНИО ВУТОВ! И докато дунавци проклинаха своя късмет, съперникът им създаде контраатака, която при числено предимство позволи на Антонио Вутов да шутира от точката на дузпата. Плеймекърът на Левски обаче разочарова с изпълнението си и прати удара си високо над горната греда.

25′

УНИКАЛЕН ПРОПУСК НА КОСТАДИНОВ!! Натискът на "драконите" продължи и малко по-късно феновете в Русе не можеха да повярват, че любимците им вече не водят с 1:0. Божидар Митрев увисна при изпълнението на корнер, но докато пада на земята някак си съумя да спаси удара с глава на Бранко Костадинов. Капитанът на Левски беше на мястото си и при повторния опит за гол на крилото с №77.

21′

ВАСЕВ!! Само късметът попречи на Дунав да открие резултата в 21-ата минута. Отбраната на Левски не действа по най-убедителния си начин, чрез което създаде лека суматоха пред собственото си наказателно поле. Яблонски остана под топката, а това позволи на Будинов да я промуши хитро за Божидар Васев. Бившият играч на Славия остана сам срещу Митрев, но не запази необходимото хладнокръвие и намери външната част на мрежата.

15′

ШАНС ЗА ДУНАВ! Домакините често поглеждаха към вратата на съперника и бяха близо до попадението в 15-ата минута. Будинов и Васев осъществиха хубаво двойно подаване, след което вторият прати прострелна топка в полето на Левски. Вече се виждаше как Васил Шопов засича коженото кълбо, но в сюблимният миг крака си протегна притичалият Яблонски.

11′

Жуниор Мапуку се прояви като класическо крило за първи път в 11-ата минута. Африканецът открадна топката от Юли Ненов близо до тъчлинията, след което заходи към вратата на Дунав. Последва опит за негов пас към Вутов, но топката бе изчистена в решителния момент от Ларин.

9′

ЯБЛОНСКИ! Традиционно Левски създаде първото си голово положение след изпълнението на корнер. Както винаги, над опонентите си високо се извиси Давид Яблонски, който отправи удар с глава, профучал на сантиметри от страничната греда на уж подготвения за въпросната ситуация Антонов. Миг по-рано пък изстрел от границата на наказателното поле на Рошу, намери тялото на Олексей Ларин.

5′

Двубоят започна спокойно без особени рискове от страна на двата тима. Гостите стартираха с интересна тактическа изненада, тъй като Жуниор Мапуку се подвизаваше по крилото, докато в ролята на централния нападател влизаше Антонио Вутов. Плътно зад него пък действаше Габриел Обертан. Дунав пък разчиташе на преса в центъра на терена и единоборства на ръба на позволеното.

2′

До момента "драконите" спечелиха на своя стадион само срещу Витоша - 3:0 на 10-и септември. Днешният сблъсък между двата тима за първенството предхожда четвъртфинала за Купата на България на 15 декември.

2′

2′

Главен съдия на срещата е Драгомир Драганов от Варна, с помощници Диян Вълков и Александър Атанасов. Събитията зад двете врати ще следят асистент арбитрите Станислав Ставров и Димитър Желязков. Делегат на БФС е Иван Димитров, а работата на реферите зорко ще следи Георги Нарлев.

1′

6. Мерт Хасан 26. Йерсон Кабрал

Отборите на Дунав и Левски се изправят един срещу друг в късния двубой от днешната програма на Първа лига. Двата тима са на коренно различни позиции в шампионата, но това не им пречи да афишират сериозни амбиции за трите точки. Съперничеството ще се проведе при доста тежки климатични условия, като термометрите в Русе няма да показват повече от 1-2 градуса.

Божидар Митрев: Обертан и Гомес сами ще побеждават съперниците на Левски

"В Левски винаги има напрежение"

След успеха си като гост над Етър, "драконите" сякаш отвориха нова страница в представянето си през тази кампания. Наставникът Малин Орачев е убеден, че възходът в таблицата ще продължи, като това ще мине и през добро представяне срещу Левски. Младият специалист няма да може да използва Бирсент Карагарен, който традиционно обича да наказва "сините". Причината е, че Биската бе изритан много лошо от Георги Сърмов в последния мач срещу Етър и ще бъде извън терените за поне 2-3 месеца.

Божидар Васев от Дунав: Опазим ли Обертан, ще вземем позитивен резултат от мача с Левски

"Трябва да внимаваме с Давид Яблонски", заяви нападателят

В центъра на отбраната обаче се завръща Петър Патев, който изтърпя своето наказание и най-вероятно ще замени Михаил Милчев в стартовия състав. До последно под въпрос пък ще бъде преминалият през Лудогорец - Преслав Петров, а Красимир Станоев тепърва ще започва да тренира пълноценно с отбора.

Малин Орачев: Ще дам шанс на всеки един футболист

Малин Орачев: Надявам се на силна подкрепа и срещу Левски

"Карагарен няма да играе поне два-три месеца"

Левски пък продължава с незадоволителното си представяне в шампионата. "Сините" разочароваха с нулево реми срещу Витоша (Бистрица), а след това, с гол в 90-ата минута, победиха Верея. Столичани са задължени да постигнат успех, тъй като преследвачите им от Берое са на само точка разстояние.

Големият проблем за гостите бе свързан с контузията на Иван Горанов. Както ТОПСПОРТ обаче първи Ви съобщи, бившият младежки национал вече е готов за игра и само спортно-техническият щаб ще прецени дали да му гласува доверие.

Георги Иванов отказал да поеме Дунав (Русе)

Гонзо отказал да поеме отбор от Първа лига

Наставникът набързо отрязал "драконите"

Левскарите продължават да изпитват сериозни трудности в атака, където Серджиу Буш и Жуниор Мапуку нямат гол повече от два месеца. На терена днес със сигурност няма да видим Жорди Гомес, който ще почива заради натрупани жълти картони. Така за две места в халфовата линия на "сините" ще спорят трима - Васил Панайотов, Антони Белмонт и Нелуц Рошу.