Дунав и Септември завършиха наравно 2:2 с интересен мач от Група "Б" на втората осмица на Първа лига. Кристофър Мандиангу откри резултата в Русе след 5 минути игра. В 31-ата минута "драконите" останаха с човек по-малко след два жълти картона на Христо Попадийн. Две минути по-късно Светослав Ковачев изравни резултата, а в 38-ата минута Исмаил Иса направи пълен обрат. Крайният резултат оформи Стилиян Николов в 50-ата минута.

Така двата тима запазиха позициите си във временното класиране в групата. Септември е трети с 23 точки, докато Дунав е четвърти с точка по-малко.

Дунав - Септември 2:2

Дунав - Септември 2:2, гол на Стилиян Николов

Двата тима се борят за по-добра позиция в група "Б"

Двубоят започна отлично за гостите. В 5-ата минута Суат Сахити се пребори с Христо Попадийн в центъра на терена и с чукна топката към Кристофър Мандиангу. Нападателят се отскубна сам срещу Благой Макенджиев, финтира го и на празна врата вкара за 0:1.

Последваха две добри възможности пред Драгош Фирцулеску, които той пропусна. Първо румънецът стреля неточно от границата на наказателното поле. В 20-ата минута крилото взаимодейства с Александър Исаевски, но заложи на силата и прати топката над вратата.

Снимка 417000

В 31-ата минута "драконите" останаха с човек по-малко. Христо Попадийн получи два жълти картона в рамките на 5 минути. Вторият бе показан за неприличен жест към публиката.

Дунав се върна в мача две минути по-късно, въпреки че бе с намален състав. Фирцулеску намери Исаевски отляво на тъча. Македонецът преодоля Иван Стоянов и пусна успоредно подаване на голлинията, където Светослав Ковачев успя да отбележи.

Снимка 416998

В 39-ата минута русенци осъществиха пълен обрат. Грешка на Сахити бе наказана от Исмаил Иса. Нападателят вкара страхотен гол, засичайки от въздуха центриране на Исаевски отляво.

В края на полувремето Иван Стоянов можеше да изравни, но от малък ъгъл прати топката в аут.

Снимка 416996

Втората част започна с натиск на столичани, които стигнаха до гол в 50-ата минута. Стилиян Николов получи отличен пас по земя от Борис Галчев и със силен удар не остави шансове на Макенджиев.

В дълги периоди от мача след гола не се случи нищо запомнящо се. В 74-ата минута резервата Илия Димитров изпревари Илия Мунин и опита удар от движение, който мина над вратата.

Снимка 416999

В 88-ата минута "драконите" можеше да стигнат до победен гол. Мартин Станкев подхвана опасна атака. Топката стигна до Ахмед Ахмедов, чийто удар срещна гърба на играч на Септември. Кълбото се озова в Диян Димов, но Янко Георгиев успя да избие удара му.

До края на мача не се случи нищо запомнящо се и срещата завърши без победител.