Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители:
90+3′

Край на мача.

88′

Спасяване на Янко Георгиев!!! Мартин Станкев подхвана опасна атака за Дунав. Седмицата намери Ахмедов, чийто удар срещна гърба на играч на Септември. Топката стигна до Диян Димов, който стреля силно, но вратарят на гостите спаси.

77′

Николов влиза на мястото на Сахити.

76′

Станкев заменя Фирцулеску.

74′

Илия Димитров изпревари Мунин при центриране на Мандиангу отляво и от трудна позиция стреля над вратата.

72′

Удар на Глишик от далечна дистанция минава покрай вратата.

69′

Димов заменя Щерев.

69′

Иса отстъпва мястото си на Ахмедов.

68′

Жълт картон за Иван Стоянов.

68′

Илия Димитров влиза на мястото на Фабиано.

63′

Жълт картон за Иса.

56′

Жълт картон за Патев.

53′

Удар на Мандиангу от далечна дистанция минава над вратата.

50′

ГООООООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ!!! Стилиян Николов се разписа. Галчев получи топката отдясно на наказателното поле. Халфът върна към нахлуващия Стилиян Николов и защитникът със силен удар изравни.

46′

Здравко Димитров заменя Георги Русев.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първата част.

44′

Удар на Иван Стоянов излиза в аут.

38′

ГОООООООЛ ЗА ДУНАВ!!!! Сахити загуби топката от Исаевски, македонецът центрира в наказателното поле, където Иса бе оставен непокрит и с хубав удар от въздуха вкара за 2:1.

36′

Нова добра атака на Дунав. Иса проби отдясно и намери Фирцулеску в наказателното поле, Стоянов се подхлъзна, но румънецът не успя да овладее топката и да нанесе голов удар.

33′

ГОООООЛ ЗА ДУНАВ!!! Светослав Ковачев бележи. Иса получи отличен пас пт Фирцулевску отляво, нападателят преодоля Дюлгеров и пусна успоредно подаване за Ковачев, който засече топката във вратата.

32′

Жълт картон за Сахити.

31′

Втори жълт картон за Христо Попадийн.

29′

Жълт картон за Христо Попадийн.

20′

Нов неточен удар на Фирцулеску! Исаевски проби отдясно и намери румънеца в наказателното поле. Офанзивният играч обаче заложи на силата и прати топката над вратата.

11′

Неточен удар на Фирцулеску след многоходова атака на Дунав.

5′

ГОООООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ!!! Кристофър Мандиагу се разписа. Сахити отне топката от Попадийн. Косоварят чукна топката кум Мандиангу, който излезе сам срещу Макенджиев, финтира го и на празна врата вкара за 0:1.

1′

11. Димов 4. Арсов

Отборите на Дунав и Септември се изправят един срещу друг днес, от 17:30 часа, в мач от плейофите за оставане в Първа лига.

Борбата между двете единайсеторки е за по-добра позиция в крайното класиране в Група "Б" и евентуално по-лесен съперник за баража.

Септември има точка повече от "драконите" преди днешния двубой.

Двата състава нямат нито едно реми в досегашните си 10 мача един срещу друг в елита. Статистиката е изключително изравнена с 5 победи за русенци и 5 за софиянци, като головата разлика е 13:12 в полза на Дунав.

Исмаил Иса: За Дунав предстоят далеч по-важни мачове

Ето какво заяви таранът след равенството с Локомотив (Пловдив)

В редовния сезон те вече играха два мача, като всеки спечели своето домакинство. Дунав спечели с 2:0 в Русе през есента, а Септември след това отговори с 2:1 на свой терен в София.

Треньорът на Дунав Людмил Киров може да се похвали с абсолютно пълен състав за днешния мач. Той ще може да пусне най-доброто, с което разполага.

В Септември имат доста проблеми. Христо Арангелов не може да използва контузените Тилев, Башлиев и Йорданов. Бенга пък е наказан.

Спортният директор на Септември Кристиян Добрев обвинен в побой над момче на аматьорски мач

Кичо Добрев обвинен в побой над момче на аматьорски мач!

"Със счупване на носа на 2 места е, има опасност от отлепване на ретината"