Дунав и Черно море завършиха наравно 1:1 в мач от последния кръг на редовния сезон в Първа лига. Двата гола на "Градския стадион" в Русе паднаха след дузпи. Точни от наказателните удари бяха Божидар Васев (20) и Георги Илиев (28). В 38-ата минута гол на Красимир Станоев бе отменен, тъй като съдията бе назначил непряк свободен удар, а халфът прати топката направо във вратата, след като Иван Дюлгеров не пожела да играе с кълбото.

Точката прати Черно море на пето място в крайното класиране на редовния сезон. "Моряците" събраха 42 точки и поради по-добрите показатели в преките двубои изместиха Берое. Дунав остана на 13-о място с 20 пункта.

Дунав - Черно море 1:1

Дунав - Черно море 1:1, развой на срещата по минути

Куриозен момент с отменен гол беляза мача

Двубоят започна с натиск на гостите. В 13-ата минута опасен удар на Мехди Фенуш премина покрай вратата. "Драконите" отговориха с далечен удар на Ахмед Ахмедов, който Иван Дюлгеров подцени. Стражът изпусна топката, която срещна гредата и се върна в неговите ръце.

В 18-ата минута Светослав Ковачев изведе Исмаил Иса. Нападателят преодоля Пламен Димов, който се хвърли на шпагат, закачи леко топката, но и крака на Иса. Това бе достатъчно на главния съдия, за да посочи бялата точка. Зад топката застана Божидар Васев, който не сбърка - 1:0.

Снимка 412751

"Моряците" стигнаха до изравнителен гол в 28-ата минута. Георги Илиев навърза няколко играчи на Дунав в наказателното поле и падна след нарушение на Александър Исаевски. Потърпевшият застана зад топката и реализира отсъдената дузпа.

В 38-ата минута се стигна до куриозен момент. Красимир Станоев центрира почти от тъча към вратата на Черно море. Иван Дюлгеров можеше да улови топката, но я остави да влезе във вратата му. Съдията Петър Костадинов отмени попадението, тъй като бе назначил непряк свободен удар.

Втората част започна с по-активни действия на домакините. В 52-ата минута Ахмедов намери Божидар Васев в наказателното поле, който потърси далечния ъгъл, но Дюлгеров изби. Три минути след това Христо Попадийн опита шут извън наказателното поле, но прати кълбото над вратата.

Постепенно нивото на играта спадна и двата тима трудно стигаха до голови положения. Едва в 83-ата минута Черно море успя да създаде нещо по-интересно пред вратата на домакините. Петър Витанов се справи с Исаевски и намери Георги Илиев в наказателното поле. Ударът на халфа обаче бе блокиран.

Снимка 412747

Малко след това Жоржиньо получи топката в наказателното поле, но Динков му попречи да нанесе добър завършващ удар и Макенджиев улови.

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и срещата завърши без победител.