Диян Димов влиза на мястото на Христо Попадийн.

Стефан Станчев влиза на мястото на Мартин Костадинов.

Свилен Щерев влиза на мястото на Ахмед Ахмедов.

Удар на Мартин Ковачев от пряк свободен удар срещна стената.

55′

Попадийн отне топката от играч на Черно море, напредна и нанесе удар, който мина над вратата.

52′

Спасяване на Дюлгеров! Ахмедов пое топката отляво и намери Божидар Васев, който опита техничен удар в далечния ъгъл, но вратарят изби.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първото полувреме.

41′

Удар на Динков в наказателното поле бе блокиран и Дюлгеров улови топката без затруднения.

37′

Страхотен гол на Дунав бе отменен. Красимир Станоев завъртя топката във вратата от пряк свободен удар отляво. Вратарят Иван Дюлгеров обаче остави топката да влезе във вратата му, тъй като съдията Петър Костадинов бе назначил непряк свободен удар, а след изпълнението на халфа никой не игра с кълбото.

35′

Жълт картон за Георги Илиев.

28′

ГООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!! Георги Илиев се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Александър Исаевски срещу капитана на "моряците".

27′

Жълт картон за Мартин Ковачев.

25′

Удар с глава на Георги Динков мина над вратата на Черно море.

20′

ГООООЛ ЗА ДУНАВ!!!! Божидар Васев се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Пламен Димов срещу Исмаил Иса.

16′

Макенджиев блокира удар на Минчев.

15′

Удар на Ахмед Ахмедов, Дюлгеров подцени ситуацията, отклони кълбото, което се удари в напречната греда.

14′

Опасен удар на Мехди Фенуш преминава покрай вратата.

1′

8. Щерев 33. Енчев

Дунав приема Черно море от 15:00 часа в Русе, като двубоят е част от последния кръг в редовната фаза на шампионата. Двата тима вече знаят съдбата си за плейофите. Домакините ще се борят да съхранят своя елитен статут, докато гостите от Варна имат интригуващи сблъсъци в Топ 6.

Феновете на Дунав организират среща с Людмил Киров

Тя ще се проведе в сряда

Ситуацията в лагера на русенци не е никак приятна, тъй като отборът изгуби поредица от срещи, а това донякъде постави под въпрос и треньорската съдба на Людмил Киров. Добрата новина за тях е, че нямат абсолютно никакви проблеми с контузени или наказани играчи.

Драгош Фирцулеску: Първата дума, която научих на български е "мъртъв"

"Ако не бях станал футболист, сигурно щях да бъда доктор"

Не такава е ситуацията при гостите, където Илиан Илиев трябва да направи няколко важни рокади. В лазарета са Радослав Василев, Аристот Ндонгала, Георги Божилов и Емил Янчев.

Това ще бъде 47-ия мач между тези два отбора в най-високия ешелон на българския футбол. До момента Дунав има леко преимущество от 20 победи, 12 равенства и 14 загуби. На свой терен русенци са дори още по-убедителни - 14 победи, 6 равенства и 3 загуби.

Главен съдия на срещата е Петър Костадинов, с помощници Илиян Капарашев и Даниел Ников. Делегат на БФС е Иван Димитров, а работата на реферите зорко ще следи Ахмед Ахмед.