Отборите на Дунав и Берое не успяха да се победят (1:1) в последен мач за кръга в Първа лига. Срещата в Русе бе истински празник на нападателния футбол, като двете селекции дадоха всичко от себе си, за да стигнат до крайния успех.

Сякаш по-близо до това бяха гостите от Стара Загора, които през първите 60 минути бяха по-добрият тим на терена. Те дори имаха и преднина от един гол, след като 28-ата се разписа румънското острие Серджиу Негрут.

Дунав - Берое 1:1 (Развой на срещата по минути)

Без победител в Русе

Заралии обаче платиха цената на многото си пропуски и 10 минути преди края допуснаха изравняване. Вдигнали се на късен щурм, дунавци възстановиха паритета след гол на Мирослав Будинов.

До последния съдийски сигнал селекцията на Веско Великов обсади вратата на Берое, но пълният обрат така и не се превърна в реалност.

Снимка 305355

Началото на двубоя бе повече от обещаващо. Въпреки враждебната атмосфера в Русе, беройци стигнаха до опасно статично положение още във втората минута. Центрирането на Цонев бе уловено от Станислав Антонов, който моментално хвърли за бързия Юли Ненов. Грешка в отбраната на съперника го остави сам срещу Перниш. Опитният вратар обаче следеше играта и пресече в точното време. Секунди по-късно, бившият страж на Жилина възпря и чудесно центриране към тарана на Дунав - Мирослав Будинов.

Румънското острие на Берое: Щастлив съм, че открих головата си сметка в България

"Това е добър резултат за нас"

Първото чисто положение в този мач се откри пред играчите на Веселин Великов. "Драконите" осъществиха маркова атака през центъра, която приключи с хитър пас между трима бранители на Диян Димов за Биската Карагерен. Крилото на домакините обаче допусна неточност в решителния момент и отправи крайно разочароващ и слаб изстрел в аут.

Берое отговори подобаващо на отправеното предизвикателство в 14-ата минута, когато Борислав Цонев укроти една силно тупкаща топка и отправи тежък изстрел по земя. На мястото си обаче беше Станислав Антонов, който бе на мястото си и спаси.

Снимка 305356

Набезите на Дунав продължиха да бъдат повече от опасни. В 17-ата минута Юлиан Ненов получи топката в момент, когато Душан Перниш не бе покрил максимално добре далечния си ъгъл. Точността обаче изневери на младежкия ни национал и той прати коженото кълбо до гредата.

Постепенно отборът на Берое завладя центъра на терена и сякаш логично се случи в 29-ата минута. Марио Петков опита да сложи начало на нова дунавска атака. Пасът му обаче срещна гърба на Мартин Райнов, който неволно изведе румънския нападател Серджиу Негрут сам срещу Станислав Антонов. Играчът с №21 демонстрира хладнокръвие и майсторски даде аванс на заралии.

Положението за домакините можеше да стане още по-тежко миг, след като вече бяха наказани от Негрут. Марио Петков продължи с грешките и този път бе на прага от това да си вкара автогол, ала този път футболните богове бяха на негова страна и топката не намери очертанията на опразнената от Антонов врата.

Селекцията на Александър Томаш пренесе успешната си игра от първата част и през второто полувреме. Повратливият Педро Еуженио се освободи в наказателното поле и стреля от изключително малък ъгъл. Ударът му обаче бе спасен от Антонов.

Снимка 305351

Споменатата атака явно "събуди" играчите на Дунав, които за няколко минути наложиха сериозен натиск пред вратата на Берое. "Драконите" обаче стигнаха едва до няколко мелета пред полето на заралии, които така и не завършиха с изстрел към заветната цел.

И 59-ата минута Мирослав Будинов не съумя да наруши негативната традиция да не бележи пред русенската публика. Отлично центриране на Хубчев бе засечено от тарана с №9, но топката мина над горната греда на Перниш.

Сашо Томаш: Искам отборите, с които работя, да играят футбол

Томаш: Когато пренесеш напрежението от главата в краката, не се получават нещата

"След първия мач изчистихме главите на футболистите"

Определено в Русе се получаваше много приятен мач, в който се редуваха опасни положения и пред двете врати. Този път възможността бе за Беоре, след като Борислав Цонев се откъсна по крилото и сякаш можеше да накаже съперника с втори гол, ала диагоналният му шут премина на сантиметри от далечния ъгъл на Антонов.

Снимка 305357

Дунав все пак дочака своя момент и съумя да изравни 10 минути преди края. След изпълнението на тъч, Самир Аясс марково продължи с глава за Бирсент Карагерен, който с фантастична предна ножица опита да преодолее Перниш. Опитният словак демонстрира впечатляващ рефлекс, но при добавката на притичалия Будинов бе просто безпомощен.

До края домакините наложиха тотален натиск.Търсеният от тях пълен обрат така и не се превърна в реалност и така този изключително интересен двубой завърши без победител.

В следващия кръг на Дунав предстои много тежко гостуване на Черно море. Двубоят е този петък от 18:45 часа. Берое пък приема коварния тим на Пирин ден по-късно от същия час.

Великов: Всяко друго място под шестото, ще се приеме като негативно

Веселин Великов: Като гости играем далеч по-добре