Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 2009

Жълт картон за Борислав Цонев, който спря обещаваща атака на Дунав.

84′

Последна смяна за Берое с подчертано дефанзивен характер. В игра влиза Емин Ахмед, излиза нападателят Фърцулеску.

80′

ГООЛ ЗА ДУНАВ!! 1:1!! БУДИНОВ!! Дунав все пак дочака своя момент и съумя да изравни 10 минути преди края. След изпълнението на тъч, Самир Аясс марково продължи с глава за Бирсент Карагерен, който с фантастична предна ножица опита да преодолее Перниш. Опитният словак демонстрира впечатляващ рефлекс, но при добавката на притичалия Будинов бе просто безпомощен.

74′

Жълт картон за Христофор Хубчев, който реагира много остро при едно отсъждане на главния съдия.

70′

Кохей Като заменя изнемогващия физически Карлос Охене, който заради бавното си излизане бе напсуван жестоко от феновете на Дунав.

65′

ЦОНЕВ!! Определено в Русе се получаваше много приятен мач, в който се редуваха опасни положения пред двете врати. Този път възможността бе за Беоре, след като Борислав Цонев се откъсна по крилото и сякаш можеше да накаже съперника с втори гол, ала диагоналният му шут премина на сантиметри от далечния ъгъл на Антонов.

60′

Гостите от Берое бяха изненадани неприятно с новината в 60-ата минута, че капитанът им Веселин Пенев е контузен. Това наложи принудителното влизане на легионера Матеус Леони.

59′

МАЛШАНСЪТ ПРОДЪЛЖАВА ДА ГОНИ БУДИНОВ! И 59-ата минута Мирослав Будинов не съумя да наруши негативната традиция да не бележи пред русенската публика. Отлично центриране на Хубчев бе засечено от тарана с №9, но топката мина над горната греда на Перниш.

Снимка 305354

58′

Треньорът на Дунав - Веселин Великов е доста недоволен от днешното представяне на Марио Петков и го заменя с Петър Патев.

Снимка 305350

54′

Още една светкавична рокада в лагера на русенци. В игра се появява централният нападател - Димитър Георгиев.

53′

Първа промяна в атаката на Дунав. Юлиян Ненов напуска за сметка на Бранимир Костадинов.

50′

Споменатата атака явно "събуди" играчите на Дунав, които за няколко минути наложиха сериозен натиск пред вратата на Берое. "Драконите" обаче стигнаха едва до няколко мелета пред полето на заралии, които така и не завършиха с изстрел към заветната цел.

47′

ДОБРО НАЧАЛО ЗА БЕРОЕ!! Селекцията на Александър Томаш пренесе успешната си игра от първата част и през второто полувреме. Повратливият Педро Еуженио се освободи в наказателното поле и стреля от изключително малък ъгъл. Ударът му обаче бе спасен от Антонов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

31′

КЪСМЕТ ЗА ДУНАВ!!! Положението за домакините можеше да стане още по-тежко миг, след като вече бяха наказани от Негрут. Марио Петков продължи с грешките и този път бе на прага от това да си вкара автогол, ала този път футболните богове бяха на негова страна и топката не намери очертанията на опразнената от Антонов врата.

29′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ!!! 0:1!! НЕГРУТ!! Постепенно отборът на Берое завладя центъра на терена и сякаш логично се случи в 29-ата минута. Марио Петков опита да сложи начало на нова дунавска атака. Пасът му обаче срещна гърба на Мартин Райнов, който неволно изведе румънския нападател Серджиу Негрут сам срещу Станислав Антонов. Играчът с №21 демонстрира хладнокръвие и майсторски даде аванс на заралии.

27′

Жълт картон и за капитана на Дунав - Диян Димов, който е декориран заради поредицата си от нарушения.

22′

Официално предупреждение за Педро Еуженио.

17′

НЕНОВ!! Набезите на Дунав продължиха да бъдат повече от опасни. В 17-ата минута Юлиан Ненов получи топката в момент, когато Душан Перниш не бе покрил максимално добре далечния си ъгъл. Точността обаче изневери на младежкия ни национал и той прати коженото кълбо до гредата.

Снимка 305351

14′

ЦОНЕВ! Берое отговори подобаващо на отправеното предизвикателство в 14-ата минута, когато Борислав Цонев укроти една силно тупкаща топка и отправи тежък изстрел по земя. На мястото си обаче беше Станислав Антонов, който бе на мястото си и спаси.

9′

КАРАГЕРЕН! Първото чисто положение в този мач се откри пред играчите на Веселин Великов. "Драконите" осъществиха маркова атака през центъра, която приключи с хитър пас между трима бранители на Диян Димов за Биската Карагерен. Крилото на домакините обаче допусна неточност в решителния момент и отправи крайно разочароващ и слаб изстрел в аут.

7′

Здрави физически сблъсъци между играчите на двата тима. До този момент Драгомир Драганов не бърза да предупреждава официално провинилите се.

3′

ОПТИМИСТИЧНО НАЧАЛО! Началото на двубоя бе повече от обещаващо. Въпреки враждебната атмосфера в Русе, беройци стигнаха до опасно статично положение още във втората минута. Центрирането на Цонев бе уловено от Станислав Антонов, който моментално хвърли за бързия Юли Ненов. Грешка в отбраната на съперника го остави сам срещу Перниш. Опитният вратар обаче следеше играта и пресече в точното време. Секунди по-късно, бившият страж на Жилина възпря и чудесно центриране към тарана на Дунав - Мирослав Будинов.

Снимка 305355

1′

8. Андреас Васев 27. Денислав Станчев

Отборите на Дунав и Берое се изправят един срещу друг в последен мач от втория кръг на Първа лига.

Сезонът започна отлично за "драконите", които се поздравиха с успех при визитата си на Септември с 2:0. Амбициите на русенци са за пълен точков актив и срещу заралии, които определено са един от най-неудобните им съперници в шампионата.

Веселин Великов: През миналия сезон не победихме Берое, време е да го направим

Вижте какво заяви треньорът на Дунав преди утрешни мач

Наставникът Веселин Великов отново ще може да разчита на своите най-добри футболисти. Разбира се, изключение прави стражът Мартин Луков, който продължава със своето възстановяване от тежка травма. Отново атакуващото нападателно каре ще бъде изградено от Васил Шопов, Бирсент Карагерен, Бранко Костадинов и Мирослав Будинов.

Специална подкрепа за Дунав преди срещата с Берое

Мачът е в понеделник от 20:30 часа

Берое стартира новия сезон с реми срещу градския съперник Верея. Хиксът не бе приет добре от капризната старозагорска публика, която нарочи за главен виновник нападателя - Ерик Почански, напуснал клуба по собствено желание само ден по-късно. Така проблемите за Александър Томаш в атака станаха с още една идея по-тежки, като тази вечер като №9 ще играе типичното крило от Румъния - Драгош Фърцулеску.

В средата на терена се завръща лидерът Карлос Охене, който ще си партнира с Мартин Райнов. Антон Карачанаков пък продължава да лекува контузия.

Берое ще изпробва Матю Бонифас

Нигерийски гигант ще се пробва в Берое

Нападателят е бивш играч на Партизани (Тирана)

На проби в Берое е нигерийският нападател Матю Бонифас, но все още няма информация дали бившият таран на Партизани (Тирана) ще получи предложение за договор.

Главен съдия на срещата е Драгомир Драганов от Варна, с помощници Диян Вълков и Александър Атанасов. Събитията зад двете врати ще наблюдават допълнителните асистент арбитри - Никола Петров и Румен Христов. Делегат на БФС е Георги Мирчев, а работата на реферите зорко ще следи наблюдателят - Георги Нарлев.

Официално: Нападател разтрогна договора си с Берое