Треньорът на Славия Ратко Достанич имаше сериозни забележки към играта на футболистите си, въпреки категоричната победа с 4:0 над Черноморец (София).

"Белите" победиха като гости опашкаря в "А" група, в първи мач от 12-тия кръг на шампионата.

"Играхме както трябва до 60-ата минута. След смените си пролича отпускане. Имам доста забележки към футболистите ми, защото допуснахме доста грешки във всички фази на играта.

Изисквам от играчите пълно раздаване в тренировките, а когато става дума за официален мач, не можем да си позволяваме каквото и да е подценяване. Такова обаче се видя в последните минути на двубоя.

Поздравявам съперника, защото играха открито и търсеха атаката. В Черноморец заслужават поздравления за това, че дават път на млади момчета", коментира треньорът на Славия Ратко Достанич.

"Причината да не играем на Националния стадион е профилактика на терена. За мача ще кажа, че явно от БФС наистина опитват да ни убият.

Имам претенции както за дузпата, така и за четвъртия гол, който бе от засада. Все пак победата на Славия е напълно заслужена.

Опитваме да учим младите играчи да играят коректен футбол, а не да стават грубияни. С такива съдии обаче е доста трудно. През пролетта отборът ще изглежда по съвсем различен начин", заяви административния директор на Черноморец Тодор Тодоров.