Царско село и Левски не успяха да се победят в интересен мач от 16-ия кръг на efbet Лига. "Царете" и "сините" направиха 2:2 в зрелище в полите на Витоша. Домакините първи поведоха в резултата чрез Кавдански, а след попадения на Робърта и Станислав Иванов, гостите направиха пълен обрат.

През втората част Царско село изравни чрез Реян Даскалов. Тимът на Славиша Стоянович игра с 9 човека почти 20 минути. През първото полувреме Орлин Старокин бе изгонен след глупави два жълти картона за разправия със съдията.

През второто полувреме, Илия Юруков също бе изгонен. Царско село също не завърши с пълен състав след като в добавеното време и Балтанов бе санкциониран с втори жълт и съответно червен картон.

Срещата започна с натиск за Левски. В 6-ата минута "сините" стигнаха до първа голова възможност след като Робърта беше в отлична позиция и вместо да стреля, реши да залъгва играч на домакините и ударът му бе блокиран. Последваха силни минути за гостите, които усилено търсеха пътя към вратата на Пласид.

Напук на логиката, домакините поведоха. В 20-ата минута се стигна до центриране в наказателното поле, последва разбъркване, Балтанов засече пред погледа на Даске, топката бе отбита в гредата и се върна в Кавдански, за който остана най-лесното - да стреля и да я вкара право в мрежата на "сините" за 1:0.

Гостите обаче бързо отговориха. Пет минути по-късно, Паулинаьо организира отлична атака като навлезе в наказателното поле и пусна умело към Стаматов, който намери отлично позиционарания Робърта. Нападателят на "сините" стреля отблизо, правейки резултата 1:1.

Царско село - Левски, 2:2, драма в полите на Витоша

Стоянович с промени в състава

В 36-ата минута Паулиньо опита пробив отляво. Трима от играчите на домакините го фаулираха, а Старокин се разправяше ожесточено със съдията. Реферът го санкционира с жълт картон, а в последствие с още един и съответно - червен. Резервата за гостите Валери Божинов потърси диалог със съдията, който му обяснява, че няма как да си промени решението си.

При подновяването на играта, Левски направи пълен обрат. Паулиньо центрира от отсъдения фаул, топката бе отбита в купа от играчи и стигна до Станислав Иванов, който от непосредствена близост пред погледа на Реян Даскалов, който опита да се намеси безуспешно, направи резултата 2:1. При центрирането на бразилеца останаха съмнения, че Даске е в засада, но реферът зачете попадението за редовно.

При този резултат завърши и първото полувреме. През втората част, срещата продължи да предлага зрелища.

В 64-ата минута домакините изравниха. Реян Даскалов напредна, подаде към свой съотборник, който му върна мигновено и капитанът, преследван неуспешно от този на Левски Райнов, прониза вратата на гостите за 2:2.

Малко по-късно Левски остана с 9 човека след втори жълт картон на Илия Юруков, който фаулира правещия отлична атака по левия фланг - Коста. В добавеното време Царско село остана с човек по-малко след втори жълт картон за Балтанов.

Така Левски заема 9-ото място с 15 точки. Царско село пък е с позиция по-нагоре със 17 пункта.