Отборът на Черноморец (Бургас) взе само точка при гостуването си на Миньор в Перник, след като двата тима завършиха при равен резултат 1:1. През по-голямата част от срещата, двата тима бяха равностойни, така че хиксът е може би най-справедливият изход от този двубой. Головете паднаха през последните двадесет минути, когато Стойчев откри първо за домакините в 70-ата, а шест минути преди края Паланков донесе точката за бургазлии.

Възпитаниците на Димитър Димитров бяха пределно мобилизирани за успех в Перник, който щеше да им донесе нови три точки в борбата за участие в европейските клубни турнири догодина.

От своя страна домакините от Миньор играеха само и единствено за честа си, която в последно време е поставена под въпрос с оглед мачовете и резултатите на този отбор.

Първата част предложи доста интересни моменти и пред двете врати. В началото отборът на Стойчо Стоев държеше топката повече, но с течение на времето „акулите" изравниха играта, като на моменти дори и диктуваха събитията на терена.

В деветата минута ,далечен изстрел на Том от около 25 метра застраши Стоян Колев, който обаче показа класа и изби опасния удар. Няколко мига по-късно имаше проблеми за Димитър Димитров-Херо. Треньорът бе принуден да замени принудително една от звездите си Яник Боли. На негово място влезе Преслав Йорданов.

Въпреки напускането на Боли, Черноморец продължи с натиска си. В 24-ата минута опасноста пред вратата на „чуковете" бе доста голяма. Лоривал Асис проби по левия фланг и стреля силно. Чворович парира мощния изстрел, но за кратко изпусна топката, която за малко можеше и да влезне във вратата му, ако не беше бързата му повторна реакция, която предотврати гола.

Отговорът на домакините не закъсня и Фарес Брахими нацели гредата зад Колев след хубава комбинация с Том.

Втората част продължи равностойната битка по терена в Перник. В 48-ата минута много дейният за гостите Асис навърза трима бранители на Миньор, след което подаде на Мелконян, който обаче разочарова с удара си.

От тук нататък, отборът на Миньор започна да създава по-интересните положения в срещата. Първо удар с глава на Паланков не влезе като по чудо в бургаската врата. Последва и пропуск на опитния Крум Бибишков.

И така се стигна до 70-ата минута, когато домакините откриха резултата. Попадението падна след центриране от корнер на Том. При последвалото разбъркване в наказателното поле на гостите, Борислав Стойчев се оказа най-съобразителен и отбеляза за 1:0

Голът активизира момчетата на Херо, но защитата на домакините бе много компактна и не се пропукваше нито за миг.

В карайна сметка обаче, тя бе преодоляна в 84-ата минута, когато фрапантна грешка на опитния Ванчо Траянов подари топката на Паланков, който с нисък удар донесе точката за гостите.

След днешното равенство съставът на Черноморец остава трети с 55 точки, колкото има и вторият Лудогорец, който обаче е с мач по-малко.

Домакините от Миньор са десети с 30 точки.