Черноморец направи борбата за оставане в елита малко по-интересна, след като разгроми градския съперник Нефтохимик с 4:0 в бургаското дерби. С успеха „акулите" остават все още под чертата, но вече са само на 3 точки зад Славия.

„Сините" надиграха напълно „шейховете", които можеха да отнесат и повече голове.

Черноморец започна много силно, като чудесни шансове се откриха пред Райков и Фонсека още в началните минути.

Все пак, логичното се случи в 20-ата минута. Райков получи топката и с красив удар около дъгата не остави шансове на Георгиев.

Няколко минути по-късно резултатът бе удвоен. Вратарят на „шейховете" сбърка фатално, подавайки топката към Ванчо Траянов. Той не се забави, а веднага центриран към Милчо Ангелов, който е глава нямаше проблем да порази вратата.

Веднага след почивката Райков спечели дузпа за Черноморец, след като бе задържан от Станислав Жеков в пеналта. Лъчезар Балтанов обаче изпълни лошо 11-метровия наказателен удар и Георгиев хвана удара му.

В 58-ата мин. обаче резултатът все пак стана класически. Фонсека проби по дясното крило и центрира ниско в пеналта, където непокритият Ангелов засече отблизо за 3:0.

Този гол окончателно пречупи и без това малките съпротивителни сили на Нефтохимик, а темпото към края на двубоя още повече спадна, особено след внезапния дъжд, който се изля над Бургас.

Все пак, до края остана време и за четвърти гол, който падна след финт и остър удар на Манзоро отблизо в 83-ата мин.

Така „акулите" записаха първата си победа в градското дерби през този сезон, след като досега имаха две загуби. Нефтохимик пък е все по-близо да изпадне и на теория, което може да стане факт още през другата седмица.

ЧЕРНОМОРЕЦ - НЕФТОХИМИК 4:0